A spanyolok bejutottak a Hopman-kupa döntőjébe, miután mindhárom mérkőzést megnyerték az ausztrálok ellen az A-csoport utolsó fordulójában, és a csoport élén végeztek.
Pedig a házigazda ausztráloknak még lett volna esélyük a fináléba kerülésre, ha mindhárom találkozót megnyerik, ám Samantha Stosur és Lleyton Hewitt alkotta páros nem tudott mit kezdeni a María José Martínez, Tommy Robredo duóval.
Az A-csoport másik párharcán csak egy mérkőzést játszottak le (Melanie Oudin két játszmában megverte Sorana Cirsteát), mivel Victor Hanescu megsérült a John Isner elleni meccsen, így az Egyesült Államok 3–0-ra nyert a románok ellen.
Spanyolország 1990 és 2002 után harmadszor nyerheti meg a Hopman-kupát, ha sikerül győznie a fináléban a B-csoport első helyezettje ellen.
| A-CSOPORT, 3. FORDULÓ |
| Spanyolország–Ausztrália 3–0 |
| María José Martínez–Samantha Stosur 6:4, 6:1 |
| Tommy Robredo–Lleyton Hewitt 6:2, 6:4 |
| José Martínez, Robredo–Stosur, Hewitt 3:6, 6:3, 10–7 |
| Egyesült Államok–Románia 3–0 |
| Melanie Oudin–Sorana Cirstea 6:2, 6:3 |
| John Isner–Victor Hanescu 6:0, 6:0 – a románok feladták |
| Oudin, Isner–Cirstea, Hanescu 6:0, 6:0 – a románok feladták |
| A spanyolok végeztek a csoport élén, és bejutottak a döntőbe. |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







