Ez sem tartott sokáig: Szávay párosban is búcsúzott Tokiótól

Vágólapra másolva!
2008.09.18. 12:33
Címkék
Szávay Ágnes párosban sem jutott túl sokáig a tokiói WTA-tornán, a magyar teniszező Daniela Hantuchová oldalán búcsúzott. A magyar, szlovák páros három játszmában szenvedett vereséget a Lisa Raymond, Samantha Stosur amerikai, ausztrál duótól. Ana Ivanovics a nyolcaddöntőben kapott ki az orosz Nadja Petrovától.
Szávay párosban is kiesett Tokióban
Fotó: Imago (archív)
Szávay párosban is kiesett Tokióban
Szávay párosban is kiesett Tokióban
Fotó: Imago (archív)
Szávay párosban is kiesett Tokióban

Szávay Ágnes hasonlít Ana Ivanovicsra – legalábbis ami a két teniszező utóbbi időben elért eredményeit illeti. A magyar sportoló egyesben már az első fordulóban vereséget szenvedett Tokióban, most pedig párosban is búcsúzott, a második körben. A korábbi világelső szerb sportoló a nyolcaddöntőben esett ki egyesben.

Tegyük hozzá, a Szávay, Hantuchová duó nagyon nehéz ellenféllel került szembe a páros-világranglistán kilencedik Lisa Raymond, illetve a 18. Samantha Stosur személyében.

A mérkőzés első játszmája nagy izgalmakat hozott, és végül a magyar, szlovák páros örülhetett, 7:5-re megnyerte a szettet.

A második játszmától aztán nyomasztóvá vált az amerikai, ausztrál kettős fölénye, Lisa Raymond és Samantha Stosur 6:3-ra hozta a szettet, majd a szuper tie-breaket is simán megnyerte az esélyesebb duó.

Ana Ivanovicsnak szintén nem jönnek az eredmények az utóbbi időben. A korábbi világelsőnek nem megy mostanában, ezúttal az orosz Nadja Petrova verte meg a szerb klasszist egyesben, a tokiói torna nyolcaddöntőjében.

Petrova három játszmában jutott tovább: 6:1, 1:6 után könnyedén hozta a döntő szettet 6:2-re.

TOKIÓ

PÁROS, 2. FORDULÓ
Raymond, Stosur (ausztrál, amerikai)–Szávay, Hantuchová (magyar, szlovák) 5:7, 6:3, 10:2 (szuper tie-break)
EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Petrova (orosz)–Ivanovics (szerb, 2.) 6:1, 1:6, 6:2
Legfrissebb hírek

Rajna Miklós: A bajnokság Real Madridját vertük meg

Jégkorong
44 perce

Szombati sportműsor: jön a darts-vb döntője; pályán a Barcelona és az Arsenal is

Birkózás
7 órája

Új év, vállon a teher – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
8 órája

Valami hiányzik – Thury Gábor jegyzete

Légiósok
8 órája

A 23 éves Van Veen lesz a 18 éves Littler ellenfele a darts-vb döntőjében

Egyéb egyéni
8 órája

La Liga: egymás ellen folyatódott a Rayo Vallecano és a Getafe nyeretlen sorozata

Spanyol labdarúgás
8 órája

Ligue 1: győzött a Toulouse otthonában, így biztosan élen marad a Lens

Francia labdarúgás
9 órája

Ha nehezen is, de Leao góljával legyőzte a Cagliarit a Milan a Serie A-ban

Olasz labdarúgás
9 órája
Ezek is érdekelhetik