Nadal ezúttal nem volt olyan magabiztos, de így is negyeddöntős

2008.09.01. 23:47
Rafael Nadal elfoglalta helyét a US Open negyeddöntőjében, bár kicsit nehezebben tette, mint arra számítani lehetett. A spanyol világelső ellen az amerikai Sam Querrey remek játékot mutatott be, de végül érvényesült a papírforma, és Nadal négy szettben, 6:2, 5:7, 7:6, 6:3-ra győzött.
Nadal (háttal) ezúttal nem szárnyalt úgy, mint szokott, de így is nyert
Fotó: Reuters

A hétfői nap első két mérkőzése egy várható és egy kissé váratlan eredményt hozott. A férfiaknál a 32. helyen kiemelt francia Gael Monfils sima mérkőzésen vereséget szenvedett az amerikai Mardy Fishtől.

Az első női találkozón nem történt meglepetés, ugyanis Dinara Szafina két szettben elintézte a német Anna-Lena Grönefeldet, bár az orosz teniszező nem számított erre a sikerre, ugyanis bevallása szerint annyira elfáradt az utóbbi hetek során, hogy minden ereje elszállt. Nem is csoda, hisz a hatodik helyen kiemelt játékos az utóbbi hét versenyén hatszor a döntőig jutott.

Az amerikai közönség Fish után Sam Querrey-nek szurkolhatott, bár Rafael Nadal ellen hatalmas bravúr lett volna győznie. Nem is sikerült neki, bár a spanyol most sokkal nehezebben nyert, mint szokott.

Az első szettet simán nyerte, és a másodikban is brékelőnye volt, de 7:5-re mégis elbukta. Ezt követően a lélektanilag nagyon fontos harmadik játszma rövidítésben dőlt el, Nadal javára (7–2).

A negyedik szettet 6:3-ra nyerte a világelső, aki így 3 óra 13 perc alatt jutott túl Querrey-n, akinek több lehetősége volt elvenni Nadal adogatását, de ezeknél a pontokat a spanyol jó szerváinak köszönhetően általában megnyerte.

Nadal következő ellenfele Fish lesz, míg Szafina az Amélie Mauresmót verő Flavia Pennettával játszik majd.