Három magyar a táblán

K. J.K. J.
2004.03.23. 21:18
Címkék
Ez az egyetlen 12 napos "koedukált" profitorna, az összdíjazás meghaladja a hatmillió dollárt, az ötödik Grand Slam-viadalnak tekintik  mégsem lesz szupermezőny a ma rajtoló, immár 20. alkalommal megrendezendő Key Biscayne-i versenyen.
VILÁGRANGLISTÁK

Legalábbis a hölgyeknél nem. Indian Wells új királynője, Henin-Hardenne korábban jelezte, nem akarja teljesen kikészíteni magát a salakpályás idény előtt, ezért kihagyja a seregszemlét, Clijsters csuklósérülése miatt nem áll rajthoz, Mauresmo hozza a formáját (sérült), a vasárnap döntőt játszó Davenport meg azért nem teszi tiszteletét délen, mert ott már számtalanszor megsérült, és most a világért sem szeretne újabb kényszerpihenőt. Magyarán: a világranglista első négy helyezettje nem indul.
De így sem lesz unalmas a verseny, elvégre nyolc hónap után ismét láthatjuk Serena Williamst, akit az első helyen emeltek ki – nem mellékesen ő a címvédő –, no meg nővérét, Venust, akit a másodikon, úgyhogy a döntőben találkozhatnak. És persze a mieink. Három magyar, Mandula Petra (43. a ranglistán), Kapros Anikó (52.) és Czink Melinda (66.) szerepel a főtáblán: Mandula 30. kiemeltként erőnyerő, ezért nem kell pályára lépnie az első fordulóban – a másodikban amerikait kap, Harkleroadot (45.) vagy Craybast (73.) –, Kapros selejtezőből érkező ellenféllel kezd, míg Czink az olasz Garbinnal (81.).
Az uraknál mindenki elindul, aki él és mozog, így például az Indian Wells-i győző, Federer, valamint Roddick és persze a nagy Agassi is, aki sorozatban a negyedik, öszszességében pedig a hetedik bajnoki címére pályázik Key Biscayne-ben – az elsőt egyébként 14 esztendeje hódította el, akkor, amikor Federer nyolcéves volt.

ATP-challengertorna, St. Brieuc
(25 000 dollár, fedett, salak)

1. forduló: Vánek (cseh, 8. kiemelt)– Sávolt Attila (magyar) 6:4, 6:4

ATP-challengertorna, Cagliari
(25 000 dollár, salak)

Páros. 1. forduló: Almagro, Menendez (spanyol)–Hadad, Kisgyörgy Gergely (izraeli, magyar, 2.) 6:1, 6:0. Hadad kézsérülése miatt Kisgyörgyék nem voltak teljes értékű harcosok.

ITF-szatellittorna, Horvátország
(25 000 dollár, salak)

Páros. 1. forduló: Bardóczky Kornél, Mirnegg (magyar, osztrák, 1.)–Pujo, Weinzierl (francia, német) 6:3, 6:0
Legfrissebb hírek

Kerkez Milos: A lehető legtöbbet akarom tenni azért, hogy elérjük, amiért versengünk

Légiósok
17 perce

Az okosan erősítő Roma, vagy a kétszeres BL-győztes csatárt szerződtető Milan lehet az Inter fő kihívója?

Olasz labdarúgás
25 perce

Russell győzelemre váltotta a pole pozíciót a zandvoorti sprintversenyen

F1
30 perce

Vigvári Vince: Eggyel feljebb raktam a mércét!

Vízilabda
50 perce

„Sok minden tetszett” – Arteta nagyon elégedett az Arsenal rajtjával

Angol labdarúgás
1 órája

Széki-Barnai Judit: Még a pályán van a helyem!

Kosárlabda
1 órája

Vuelta: Pogacar nehéz versenyre számít, Roglic jobban érzi magát

Kerékpár
1 órája

Zubor Ádám az élvonalban is megmutatná, hogy veszélyes a kapura

Labdarúgó NB I
2 órája