Ammann kijelentette, hogy hamarosan mérleget von, és ha a „pozitív dolgok túlsúlyban lesznek a negatívokhoz képest", akkor tovább folytatja a karrierjét. Hozzátette még azt is, hogy száz százalékig biztosnak kell lennie a döntésében.
A regényhőshöz hasonló fizimiskája miatt csak svájci Harry Potternek nevezett klasszis négy olimpiai bajnoki címe mellett világbajnoknak és összetett világkupagyőztesnek is vallhatja magát, de egy nagy trófea, a Négysáncverseny elsősége még hiányzik a gyűjteményéből. Ez utóbbi érv lehet a folytatás mellett.
Idén több klasszis is elbúcsúzott vagy elbúcsúzik a versenyzéstől. A finn Janne Ahonen, a lengyel Adam Malysz és a német Michael Uhrmann már biztosan visszavonul.