Schlierenzauer ezúttal egyedül győzött

2011.02.13. 15:44
null
Gregor Schlierenzauer nyert Norvégiában
Címkék
A norvégiai Vikersundban folytatódott a síugrók világkupa-sorozata, méghozzá sírepülő versennyel. A győzelmet az osztrák Gregor Schlierenzauer szerezte meg a norvég Johan Remen Evensen és a lengyel Adam Malysz előtt.

 

Az első sorozatot a hétvége hőse, a pénteken két világcsúcsot ugró, a szombati versenyt pedig holtversenyben megnyerő Evensen nyerte 230 és fél méteres ugrással, öt és fél ponttal megelőzve a másik előző napi győztes Schlierenzauert. A szombati versenyhez hasonlóan a két ugró kiemelkedett a mezőnyből, hiszen a harmadik Malysznál már több mint húsz ponttal kapott többet. 

Érdekes, hogy a sorozat legnagyobb ugrása a finn Janne Happonen nevéhez fűződik, aki 240 méterig jutott, de ő jóval magasabbról indult, így a kompenzációs pontok miatt meg kellett elégednie az ötödik hellyel. Amikor ő a második sorozatban következett, akkor a svájci Simon Ammann állt az élen 238 és fél méteres ugrással, így aztán meg is előzte az ezúttal csak 219-ig jutó finnt.

Thomas Morgenstern ugyan csak 216 és fél méterig jutott, de ezzel matematikailag is bebiztosította az idei összetett világkupa győzelmét, hiszen előnye már behozhatatlan a hátralévő négy versenyen. Malysz 230 és fél méterrel átvette a vezetést, amiért aztán lejjebb vitték a rajthelyet.

Schlierenzauer azonban így is 237 és fél méterig jutott, így aztán fel volt adva a lecke Evensennek, aki ezúttal csak 226 méterig jutott, s így meg kellett elégednie a második hellyel.

 SÍUGRÓ-VK, VIKERSUND (NORVÉGIA)
HS 225  
1. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 487.5 pont (227.0 méter; 237.5 méter)
2. Johan Remen Evensen (norvég) 476.7 pont (230.5 méter; 226.0 méter)
3. Adam Malysz (lengyel) 447.8 pont (213.0 méter; 230.5 méter)
A VILÁGKUPA ÁLLÁSA:  
1. Thomas Morgenstern (osztrák) 1596 pont
2. Simon Ammann (svájci) 1209 pont
3. Adam Malysz (lengyel) 1045 pont

Böngésszék télisport-adatbankunkat!


Legfrissebb hírek

Gattuso távozik, Conte vagy Allegri válthatja – sajtóhír

Foci vb 2026
6 perce

Ismét elszakadt Szabó Nina keresztszalagja

Kézilabda
32 perce

Bronzérmet szerzett, mégsem elégedett Kelemen Anett

Csupasport
33 perce

Az új sportigazgató szerint Diósgyőrbe rockzene, olcsó sör és akciódús foci kell

Labdarúgó NB I
37 perce

Hegedűs Péter: Nulla egynél is hittünk magunkban

Kosárlabda
53 perce

Hosszabbított a Celta Vigo vezetőedzője – hivatalos

Spanyol labdarúgás
1 órája

Elindult a jelentkezés a világ legnagyobb kispályás futballtornájára

Minden más foci
1 órája

Női kézilabda: új helyszínen rendezik az Európa-liga négyes döntőjét

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik