Alpesi sí: a németek beleszerettek a vb-be, máris újabbat akarnak

2011.02.22. 07:52
Címkék
A Garmisch-Partenkirchenben vasárnap befejeződött alpesisí-világbajnokság főszervezője bejelentette, hogy Németország amilyen gyorsan csak lehet, újabb vb-t rendezne.

„Szerintem egyszerűen szükségszerű az ismételt pályázat, s ehhez nem is kell mást tennünk, csak megtartani a jelenlegi lendületünket – mondta Peter Fischer a Münchner Merkur című napilapnak. – Semmiképpen sem szeretnénk megint harminchárom évet várni az újabb eseményre."

Németország először – és az idei viadalt megelőzően utoljára – 1978-ban rendezett alpesi-vb-t, akkor szintén Garmisch-Partenkirchen volt a helyszín.

A nemzetközi szövetség (FIS) a mostani viadalt a sportág szempontjából nagyon sikeresnek ítélte, s Gian-Franco Kasper elnök úgy fogalmazott, „az alpesi sízők egy napon biztosan visszatérnek Németországba".

A következő világbajnokságra 2013 februárjában az ausztriai Schladmingban kerül sor.

Legfrissebb hírek

Futamok, jelmezek, hírességek – képösszeállítás az ügetőfarsangról

Képes Sport
4 perce

Kovácsik Ádám szerint magukhoz tértek a hatgólos kupasokkból…

Labdarúgó NB I
16 perce

A Patset leigázta, de hová helyeznénk a Seahawkst a Super Bowl-győztesek között?

Amerikai sportok
37 perce

Férfi kosárlabda: Rosco Allen volt a Brave Thunders legeredményesebb játékosa

Kosárlabda
47 perce

Az ETO-ra és az FTC-re is rangadó vár a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
58 perce

75 évesen elhunyt Magyar Lajos, a Rába ETO legendája

Labdarúgó NB I
1 órája

Khaleb McRae lehetséges világcsúcsot futott 400 méteren

Atlétika
1 órája

Tatabánya teniszközponttá válik: képösszeállítás a tenisz Davis-kupáról

Képes Sport
1 órája
Ezek is érdekelhetik