„Hét hónap alatt építettünk fel három kamiont, vagy inkább katonai járművet, amelyek mindent kibírnak. Az volt a kérés, hogy képesek legyenek leugrani egy hídról, le és felmenni egy lépcsősoron, felborulni és továbbmenni. Szóval olyan alkatrészeket használtunk, amelyek a Dakar-ralin is simán megállnák a helyüket" – mondta az Opel Dakar Team főnöke és pilótája, aki szerint az ő Dakar-indulásának (és annak, hogy ezt Magyarországon mindenki tudja) is szerepe volt abban, hogy megkeresték őket a filmesek.
Normál esetben ugyanis nem szokás, hogy a forgatási helyszínen rendelik meg a filmben szereplő járműveket, általában Angliában építtetik őket, vagy egyenesen Amerikából hozzák. Ezúttal kivételt tettek és nem bánták meg...
„Azóta olyan szemmel nézem az összes tévé- és mozifilmet, hogy milyen járművek szerepelnek bennük, és azokat meg tudnánk-e építeni a műhelyünkben. Sőt, találkoztam egy angol fickóval, aki jó néhány filmbe készített már járműveket, úgyhogy ő is elmondott néhány titkot" – mondta Szalay, aki azt is elárulta, hogy a három kamion közül, amelyet a csapata épített, csak egyet vittek vissza Amerikába, kettőt (amelyeket alaposan összetörtek), itt hagytak az ő műhelyükben, úgyhogy azokat rendbe hozzák, és amikor elkezdik vetíteni a filmet világszerte, a magyar érdeklődők is láthatják őket.
S hogy miért csak akkor?
„Nagyon szigorú titoktartási kötelezettség volt a filmmel kapcsolatban, még a szerelőknek is alá kellett írni, akik a műhelyben dolgoztak a járműveken. Nem beszélhettünk róla, szállítani is ponyva alatt kellett őket, nehogy bárki meglássa. Én magam is többször ott voltam a forgatáson, de Bruce Willis-szel sohasem találkoztam, ő egy másik stábbal dolgozott, amely felvette, hogy kiszáll, beszáll, szépen néz, csúnyán néz, miközben én azokat a jeleneteket láttam, amelyekben az akciók zajlottak. Nagyon érdekes volt, s arra is lett volna lehetőség, hogy én is szerepeljek az egyik autós jelenetben, de végül is nem sikerült összehozni, mert olyan hosszú időt vett volna igénybe, hogy nem vállaltam" – mondta Szalay, akinél persze arra is rákérdeztünk, körülbelül milyen értékük volt azoknak a járműveknek, amelyeket ők építettek. Ez sem publikus, de a Dakar-ralira készülő versenyző annyit elárult, hogy több százezer eurós nagyságrendben érdemes gondolkodni.