Az írek pofátlanul üzentek a válságnak és a németeknek - képek

Vágólapra másolva!
2012.06.09. 11:59
null
Dolgozzon, akinek Paddy az anyja (Forrás: twitter.com/Damian Mac Con Uladh)
Címkék
Az ír szurkolók megérkeztek Lengyelországba, és miután a házigazda országgal az ég világon semmi bajuk a házigazdákkal, inkább a németekkel foglalkoznak. És kegyetlenül viccesen szólnak be nekik.

Az európai válság egyik minta országa Írország: éveken át ők voltak a bezzeg ország, aztán kiderült, hogy a számok mögött szinte semmi nincs, és az ír gazdaság kis híján összeomlott. Szerencsére azonban ott állt a vártán Németország, amelyik nem hagyta, hogy ez megtörténjen: Angela Merkel kancellárasszony és kormánya hajlandó volt segíteni, persze csak szigorú feltételekkel. Azonban szigorú feltételeket támasztani az íreknek nagyjából olyan, mint azt kérni tőlük, hogy ezentúl a jövőben minden szombat este teázzanak otthon, és nézzék az EastEnders ismétléseit – inkább a halál!

Nos, a Lengyelországba érkező írek is így gondolkodnak, ezért hoztak magukkal egy zászlót, amin a következő felirat szerepel: „Angela Merkel azt hiszi, hogy most éppen dolgozunk".

Lesz még ennek böjtje, annyit mondhatunk...

Bőkezű szponzor (Forrás: Guardian)
Bőkezű szponzor (Forrás: Guardian)

Ja, és persze a szégyenpad másik mákvirága, Görögország sem maradhat ki egy ilyen buliból – habár ez most csak a Guardian vicces újságíróinak köszönhető. Az Európa-bajnoki tudósításba beillesztett fotón „Germany" feliratú mezben feszítő játékos szabadkozik: „Görögök vagyunk – ők csak a szponzoraink".

Tényleg nagyon vicces...

Legfrissebb hírek

Női kézi: Kácsor Gréta távozik Besztercéről – hivatalos

Kézilabda
1 perce

Díjlovagló-vk: magyar sikerek a fiatal lovasoknál Máriakálnokon

Egyéb egyéni
5 perce

Szoros csatában került Izlandra a női kézi Európa-kupa

Kézilabda
13 perce

Külföldre igazolt a bajnoki döntő hőse a női ob I győztesétől

Jégkorong
15 perce

„Minden hétvégén ez van. Gyanítom, egyszerűen nem vagyok elég gyors” – Norris újabb időmérős kudarcon van túl

F1
17 perce

Atlétika: Dobó Zsombor U20-as világelső és hazai rekorder diszkosszal

Utánpótlássport
18 perce

Két arany és három bronz a magyaroktól a Mare Nostrum nyitó napján

Úszás
25 perce

Rg Ek: aranyérmes a magyar csapat Burgaszban

Torna
43 perce
Ezek is érdekelhetik