1. Az Angol Labdarúgó-szövetséget (FA) 1863-ban alapították: ezek után nem meglepő, hogy ez a leghosszabb múltra visszatekintő nemzeti sportszövetség a világon.
2. A világ első nemzetek közötti labdarúgó-mérkőzését Anglia játszotta Skóciával 1872-ben. Az eredmény 0:0 lett.
3. Az angolok nyilván nem olyan büszkék rá, mint mi, de ettől még tény: válogatottjuk történetének legnagyobb veresét tőlünk kapták: 1954. május 23-án 7:1-re kaptak ki Budapesten. Ez a mérkőzés volt a fél évvel korábbi legendás 6:3 „visszavágója" – jól sikerült...
4. A magukat a sportág feltalálójaként aposztrofáló angolok egészen 1950-ig nem vettek részt a világbajnokságokon. Az ok prózai: az angol szövetség 1928-ban összerúgta a port a Nemzetközi Labdarúgó-szövetséggel (FIFA), ami szakításhoz vezetett, és az angolok csak 1946-ban tértek vissza a szervezet kebelére.
5. A történelmére méltán büszke válogatott eddig – szégyenszemre – csupán egyetlen világbajnoki címmel büszkélkedhetnek: 1966-ban hazai pályán tudtak nyerni, emlékezetes körülmények között. A mai napig nem lehet eldönteni, hogy a hosszabbításban Geoff Hurst lövése után valóban áthaladt-e a labda a gólvonalon. Hurst egyébként három gólt rúgott ezen a mérkőzésen, így máig ő az egyetlen futballista, aki mesterhármast ért el vb-döntőben.
6. Stanley Matthews révén angol játékos kapta az első Aranylabdát. A későbbi Sir Stanley különleges figura: egészen 50 éves koráig futballozott az első-, ill. a másodosztályban. Utolsó hivatalos tétmérkőzését pedig 1985-ben, 70 éves korában játszotta.
7. Az 1970-es évek az angol klubcsapatok diadalaitól volt hangos: az Ajax és a Bayern München dominanciájának véget vetve 1976 és 1982 között csak angol csapatok nyerték meg a Bajnokcsapatok Európa-kupáját. A válogatott ugyanakkor nem villogott: az 1974-es és az 1978-as vb-ről is lemaradt. Előbbiről ráadásul drámai körülmények között: 1973. november 17-én hazai pályán az utolsó vb-selejtezőn nem tudták legyőzni a korábban „bohócoknak" titulált lengyeleket. 1–1-et játszottak, és hőst csináltak Jan Tomaszewskiből, a lengyelek kapusából.
8. Az angol válogatott híresen hadilábon áll a tizenegyespárbajokkal: hét szétlövésből csupán egyet nyert meg eddig, az 1996-os hazai rendezésű Eb-n, a Spanyolország elleni negyeddöntőben. Érdekesség, hogy a válogatott csak az 1990-es vb-n került először ilyen szituációba – 4–3-ra el is veszítették a későbbi győztes NSZK-val szemben.
9. A 2012-es angol Eb-keretben egyetlen légiós, azaz külföldi bajnokságban játszó angol futballista sincs. Ellenben van hat játékos a bajnokságban a csak a 8. helyen végző Liverpoolból.
10. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság nem ismeri el az Egyesült Királyság négy államalkotó nemzetének külön válogatottjait, így a 2012-es olimpián közös brit csapat szerepel.