Ausztrál nő rekord távot úszott a Kajmán-szigeteken

Vágólapra másolva!
2011.06.14. 12:42
null
Penny Palfrey a pihenőjét is a vízben töltötte (Fotó: palfreymarathonswims.com)
Címkék
Egy ausztrál nő az első ember, akinek sikerült átúsznia a Nagy-Kajmán- és a Kis-Kajmán-sziget közötti 112 kilométeres távolságot.
Penny Palfrey 40 óra és 41 perc alatt teljesítette a karib-tengeri ország két szigete közötti távot – közölte a kajmán-szigeteki turisztikai hivatal, hozzátéve, hogy az ausztrál nő az első, aki segítség nélkül vállalkozott erre a rendkívüli teljesítményre.

Palfrey speciális búvárruhát és a profi úszóknál korábban használt cáparuhát sem viselt, ráadásul a pihenőidejét is a vízben töltötte.

A queenslandi Townsville-ből származó 48 éves úszó vasárnap éjjel teljesítette a távot, ezután megfigyelésre kórházba szállították.

Penny Palfrey az első hosszútávúszó, aki nőként átúszta a Hawaii és Maui közötti Alenuihaha-csatornát, valamint az első ember, aki Santa Barbara szigetéről a kaliforniai Point Vincentére úszott.
MTI
Legfrissebb hírek

NS-infó: a Liverpool jelezte, hosszabbítana Szoboszlaival – még ebben az idényben

Angol labdarúgás
20 perce

Neymar: Raphinha ötödik helye egy vicc

Spanyol labdarúgás
34 perce

A csehek is a nyolc között a férfi röplabda-vb-n

Röplabda
46 perce

Bár Saka visszatért, egy másik jobbszélsőjét elvesztette az Arsenal

Angol labdarúgás
51 perce

Győri-Lukács Viktória: Amikor az érem hozzáért a hasamhoz, eszembe jutott, hogy hárman állunk a dobogón

Kézilabda
53 perce

Kiberbűnözők károsították meg a Ferencvárost és a Rijekát

Labdarúgó NB I
1 órája

Gruber Zsombor 48 percenként gólt szerez vagy gólpasszt ad az FTC-ben

Labdarúgó NB I
1 órája

„Valami nagyon furcsa dolog történt itt” – nem viselte jól fia vereségét Yamal apja

Spanyol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik