Mostanában nincs szerencséjük a Twitterrel a Manchester United játékosainak: Wayne Rooneyt pocsék helyesírása miatt egy showman tanácsolta el az üzengetéstől, Darron Gibsont pedig két óra alatt üldözték ki a kibertérből a teljesítményével elégedetlen United-drukkerek. Most egy volt United-játékoson, Alan Smith is beállt a sorba.
A jelenleg a Newcastle Unitedet erősítő egykori angol válogatott csatárt volt barátnője hozta kínos helyzetbe, aki nehezen tudta megemészteni, hogy a szőke csatár (legalábbis valaha az volt) kiadta az útját. Kilétét nem titkolva egy tucat (+1) üzenetben mutatta be egy kicsit közelebbről egykori szerelmét és annak Leedsből történt távozását. Íme az tweetek:
„Leírom az egész sztorit, bizonyságul.”
„Ki akarja tudni, hogy miért van sz*rban a Leeds United?"
„Ki akarja tudni, hogy valójában mit jelent a Leeds United Alan Smithnek?"
„Ki akarja tudni az igazat a Manchester Unitedba történő igazolás körül?"
„Nem Alan Smith vagyok! Alan Smith ex-barátnője, úgyis mondhatnánk ex-menyasszonya vagyok!"
A frontvonal megnyitása és az önleleplezés után jöhetnek a közönség hergelése:
„Nem magamnak akarok figyelmet, csak azt akarom, hogy mindenki tudja meg az igazat!"
„Apropó, találkoztam egyszer Fergusonnal is egy partyn, kedves úriember, ugyanakkor egy kétszínű p*csa."
„Na, de vissza az igazsághoz!"
„Némelyik focista bírósági úton el tudja érni, hogy a rib***ok csendben maradjanak. De én nem vagyok rib**c, ezért azt mondhatok, amit csak akarok."
Végül a hatásos felvezetés után a lényeg, amiért az egész volt:
„Alan választhatott, hogy a Man Utd-be vagy a Tottenhambe megy. A Man Utd több pénzt ajánlott neki, látjátok, melyiket választotta."
„Csak egy hangposta üzenetet hagyott: „focista vagyok, úgyis nekem fognak hinni, mondhatsz, amit akarsz."
„A focisták burokban élnek, egy egészen másik világban, mint a többi ember."
„Szeretnék visszamenni Leedsbe és az Elland Roadon (a Leeds stadionjába – a szerk.) játszani, hallani, ahogy a nevemet éneklik, de nem tudják kifizetni, amit kérek."
Hát ennyi maradt emlékül az azóta teljesen letakarított oldalról. Ami azt illeti, aki egy kicsit is ismeri a profi sport, és főleg a labdarúgás világát, az egy pillanatig sem lepődik meg a leírtakon. A játékosok oda mennek, ahol többet kereshetnek, és ezt előbb-utóbb a legelvakultabb szurkolók is tudomásul veszik. Pláne akkor, ha a csapat legértékesebb játékosa akkor távozik, amikor a klub kizúgott a Premier League-ből (2004). Nyilván egy könnyes búcsú után azt hallani, hogy „a szomszédban több a zseton" nem túl felemelő. Ahogy egy szakítás miatt ilyen formában bosszút állni sem kimondottan elegáns. Az viszont gyanítható, hogy Alan Smith már nem fog az Elland Roadon játszani...