Az olasz focisták után a spanyolok is sztrájkkal fenyegetőznek

2011.08.11. 14:22
null
Lehet, hogy augusztusban üresek maradnak a Camp Nou lelátói (Fotó: Action Images)
Címkék
Csütörtök délelőtt sajtótájékoztatót tartott a spanyol profi futballisták szakszervezete (AFE), amelyen bejelentették, hogy az első és másodosztályú játékosok sztrájkba lépnek a 2011–2012-es szezon első két hétvégéjén, amennyiben nem sikerül elérni, hogy addig új kollektív szerződést írjanak alá.

„Egyhangúak és határozottak vagyunk a döntésünkben, hogy sztrájkba lépjünk – nyilatkozta Luis Rubiales, az AFE elnöke. – A bajnokság küzdelmei addig nem indulnak el, amíg a Liga és a játékosok között nem írnak alá új szerződést.”

A labdarúgók egy pénzügyi alap létrehozását szeretnék, amely bérgaranciát jelenthet számukra abban az esetben, ha egy klub fizetésképtelenné válik.

„Európa mögé állunk ebben az ügyben. A jelenlegi helyzet egyszerűen siralmas. Nem pénzt kérünk, csak szeretnénk, ha a szerződéseket tisztelnék. Mindegyik játékos megérdemli az azonos bánásmódot, függetlenül attól, hogy melyik csapatnál futballozik” – mondta Rubiales.

Több spanyol klub is financiális nehézségekkel küszködik, és az elmúlt években többször előfordult, hogy Spanyolországban sem fizették ki a játékosok bérét. A Mallorca hasonló okok miatt nem indulhatott a 2010–2011-es szezonban az Európa-ligában, míg a Hércules csapata akkor került a címlapokra, amikor játékosa, Royston Drenthe sztrájkba lépett, mert a klubnál töltött első hat hónapban nem kapta meg a teljes fizetését.

Mint korábban írtunk róla, felvetődött, hogy az olasz bajnokság első fordulója is csúszhat a játékosok szakszervezetének tervezett sztrájkja miatt.

A Primera División első fordulóját az augusztus 20–21-i hétvégén, míg a Serie A első körét az eredeti tervek szerint egy héttel később rendeznék.

Legfrissebb hírek

Tóth Alex először volt kezdő a Premier League-ben; Az NS szerint a két kapus volt csapatunk legjobbja a női vízilabda Eb-n

E-újság
4 órája

Ködben jobban fújják – Vincze András publicisztikája

Labdarúgó NB I
5 órája

Jobb, mint az Olasz Kupa – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
5 órája

Szerdai sportműsor: Mol Magyar Kupa; Sunderland–Liverpool és Bayern München–RB Leipzig

Minden más foci
5 órája

Téli olimpia: Ilia Malinin az élen a műkorcsolyázók rövidprogramja után

Téli olimpia 2026
5 órája

Német Kupa: tizenegyespárbajban búcsúztak Dárdaiék a Freiburg ellen

Német labdarúgás
5 órája

Tizenegyesek döntöttek Nápolyban, a Como lesz az Inter ellenfele az Olasz Kupa elődöntőjében

Olasz labdarúgás
5 órája

Tóth Alex először kezdett a Bournemouthban, a „cseresznyések” fordítottak Liverpoolban

Angol labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik