Primera División: ötven sérült a barcelonai „ünneplésen”

MTI MTIMTI MTI
2009.05.17. 15:24
Címkék
Ötvenen megsérültek az utcai rendbontásokban, miután az FC Barcelona szombat este megnyerte a spanyol labdarúgó Primera División 2008–2009-es kiírását.
A második helyen álló Real Madrid kikapott – és ezzel behozhatatlan hátrányba került –, így több mint 40 ezren gyűltek össze a katalán metropolis belvárosában. Mintegy száz huligán kövekkel és palackokkal dobálta meg a rendőröket, a sebesültek között 15 egyenruhás is volt. A gumilövedékeket bevető rendfenntartók 63 garázdát állítottak elő. Szerda éjjel a Barca megnyerte a Király-kupát, akkor százan sérültek meg, 45 rajongót vettek őrizetbe, egy folyómederbe zuhant férfi pedig belehalt sérüléseibe. A Barcelona 19. bajnoki címét szerezte meg szombaton, s idén még a Bajnokok Ligája május 27-i döntőjében is érdekelt. Rómában az angol bajnok Manchester United lesz Josep Guardiola csapatának ellenfele.
Legfrissebb hírek

Neymar a pályán – először játszik ezen a világbajnokságon!

Foci vb 2026
5 perce

Így zajlott le a párbeszéd Vinícius meg nem adott góljánál

Foci vb 2026
23 perce

A New York Mets baseballmeccsén eveztek a norvég drukkerek

Foci vb 2026
27 perce

Folytatjuk!

Foci vb 2026
42 perce

Négygólos döntetlen Atlantában, míg Brazília 2–0-ra vezet a szünetben

Foci vb 2026
59 perce

„Megnehezítettük a saját dolgunkat” – mondta Murat Yakin, és beszélt arról is, miért cserélt trikót

Foci vb 2026
1 órája

Vinícius Júnior duplázott Skócia ellen – videó

Foci vb 2026
1 órája

Elindult a banzáj Boszniában

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik