Az Atlético Madrid saját otthonában igázta le a Barca-verő Getafét

2007.05.13. 20:04
A spanyol bajnokság 34. fordulójának vasárnap késő délutáni mérkőzései a vendéggárdák diadalait hozták, a hazai szurkolók nem tudták győzelemre buzdítani csapataikat, csupán az Athletic Bilbao volt képes egy pontot otthon tartani. A Getafe és az Osasuna is csúfos vereséget szenvedett az Atléticótól ill. a Villarealtól.
Fernando Torres mérkőzése volt a Getafe elleni találkozó

Úgy tűnik a Barcelona elleni 4-0-s, szenzációs kupagyőzelem túl sokat kivett a Getafe játékosaiból, a madridi kiscsapat ugyanis hazai pályán adta meg hamar magát az Atlético ellen, és végül súlyos 4-1-es vereséget szenvedett hazai környezetben.

A vendégeknél Fernando Torres sziporkázott, különösen második gólja volt szemet gyönyörködtető, amikor átkígyózva a hazai védelmen, a kapust is kicselezve lőtt az üres kapuba. Torres duplázásával 11 gólnál jár ebben a szezonban. Bernd Schuster csapatának Galletti adta meg a kegyelemdöfést, az argentin játékos a 88. percben állította be a végeredményt. Az Atléticónak ezzel remek kilátásai vannak arra, hogy elcsípjen egy UEFA-kupás indulást érő pozíciót.

Ugyanez a végeredmény született Pamplonában is, az Osasuna megalázó vereséget szenvedett a Villarealtól. A Riquelme-utód Pires már a hatodik percben vezetéshez juttatta a vendégeket, de Valdo negyedóra magasságában egalizálni tudott. A Villareal nehéztüzére, Diego Forlán azonban a végére tartotta a puskaport, az utolsó félórában mesterhármast szerzett, kiütve ezzel az UEFA-kupa elődöntős baszkföldieket.

A kiesési rangadókon a Celta otthonában a Levante, míg a Tarragona stadionjában a Real Sociedad szurkolói örülhettek. Egy másik baszk csapat, az Athletic nem bírt otthon a Deportivóval, így továbbra is aggódhatnak a bilbaóiak.

A Celta Vigo együttese már komolyabb bajban van, a Levante elleni hazai vereséggel az utolsó előtti pozícióba estt vissza az együttes, négy pontra vannak jelenleg a még bentmaradást jelentő 17. helytől.

SPANYOL ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (LA LIGA)

34. FORDULÓ
Getafe-Atletico Madrid 1-4 (Moral 59.., ill.Torres 2., 65., Maniche 18., Galletti 88.)
Racing Santander-Malliorca 0-2 (Corbacho 52., Arango 59.)
Osasuna-Villareal 1-4 (Valdo 16., ill. Pires 6., Forlan 63., 84., 88.)
Athletic Bilbao-Deportivo 1-1(Murillo 57., ill. Riki 62.)
Celta Vigo-Levante 1-2 (Baiano 62., ill. Reggi 38., Riga 48.)
Nastic-Real Sociedad 1-3 (Portillo 30., ill. Agirre 12., Savio 23., Gorostola 70.)