nemzetisport.hu
2014.12.30 15:38 Frissítve: 2019.09.08 22:12

A MAGYAR RÖPLABDA-VÁLOGATOTT A VILÁGVERSENYEKEN

 

OLIMPIÁK, FÉRFIAK
 1964. TOKIÓ                     6. hely
Bodó Gábor, Czafik Béla, Flórián Tibor, Gálos László, Ivancsó Vilmos, Jánosi Ferenc, Kangyerka Antal, Lantos Csaba, Molnár István, Prouza Ottó, Tatár Mihály, Tüske Ferenc
 NŐK
 1972. MÜNCHEN               5. hely
Bánhegyiné Radó Lúcia, Blaumann-né Schlégl Judit, Buzekné Maklári Ilona, Énekes Emőke, Gál Mária, Gerhardtné Kiss Judit, Hazsikné Fekete Judit, Királyné Siry Emerencia, Schadekné Eichler Katalin, Szalayné Sebők Éva, Torma Ágnes, Törökné Bokros Zsuzsa
1976. MONTREAL             4. hely

Bánhegyiné Radó Lúcia, Bardi Gyöngyi, Biszku Éva, Biszku Zsuzsa, Feketéné Csapó Gabriella, Hubainé Gajdos Ágnes, Királyné Siry Emerencia, Schadekné Eichler Katalin, Schlégl Judit, Szalayné Sebők Éva, Szloboda Zsuzsa, Torma Ágnes

1980. MOSZKVA                 4. hely
Balajczáné Juhász Ágnes, Bánhegyiné Radó Lúcia, Feketéné Csapó Gabriella, Gerevichné Bardi Gyöngyi, Királyné Siry Emerencia, Kőszegi Bernadett, Lengyel Gabriella, Simonné Szalonna Júlia, Szalayné Sebők Éva, Szegediné Énekes Emőke, Torma Ágnes, Vargáné Pálinkás Erzsébet

 

VILÁGBAJNOKSÁGOK, FÉRFIAK
1949. PRÁGA                  7. hely
Antalpéter Tibor, Benke Attila, Bizik László, Havasi Gyula, Hennig Ernő, Prohászka László
1952. MOSZKVA             5. hely

Antalpéter Tibor, Bajnáczky István, Benke Attila, Borsovszky Tibor, Erdődi László, Havasi Gyula, Hennig Ernő, Moss László, Németh Zoltán, Popovics Deján, Szabó Lőrinc, Szilágyi István

 1956. PÁRIZS                  8. hely

Antalpéter Tibor, Benke Attila, Gálos László, Gulyás, Hennig Ernő, Mayer József, Németh Zoltán, Popovics Deján, Prouza Ottó, Róka Gaszton, Tatár Mihály, Varga Miklós

1960. RIO DE JANEIRO  6. hely

Benke Attila, Blaumann Ferenc, Flórián Tibor, Gálos László, Jánosi Ferenc, Kövér György, Mayer József, Molnár István, Nagy József, Papp István, Prouza Ottó, Tatár Mihály

 1962. SZOVJETUNIÓ      7. hely

Czafik Béla, Farkas József, Flórián Tibor, Gálos László, Ivancsó Vilmos, Jánosi Ferenc, Kövér György, Mayer József, Molnár István, Prouza Ottó, Tatár Mihály, Varga Miklós

 1966. TOKIÓ                   10. hely

Buzek László, Czafik Béla, Flórián Tibor, Jánosi Ferenc, Lantos Csaba, Molnár István, Nagy István, Policsányi István, Sárosi György, Tatár Mihály, Tóth László, Tüske Ferenc

 1970. BULGÁRIA        11. hely

Bogár Géza, Buzek László, Czafik Béla, Jánosi Ferenc, Kovács Károly, Nagy István, Páncsity István, Petrekanics Máté, Polányi László, Policsányi István, Sárosi György, Tatár Mihály

 1978. OLASZORSZÁG  14. hely

Babati Ferenc, Bogár Géza, Börcsök Csaba, Buzek László, Fodor Ákos, Győri Attila, Hoboth Sándor, Huszár Ferenc, Konyári Antal, Kovács Károly, Mondi József, Takács Benjámin

 NŐK
 1952. MOSZKVA             6. hely
Jászai Márta, Kaszás Borbála, Kincsessy Gabriella, Koska Anna, Kovács Erzsébet, Kozik Éva, Kubinyi Margit, Kurimai Pálné, Schulz Ildikó, Simó Aranka, Szalay Margit, Sztrain Ljubinka
1962. SZOVJETUNIÓ    11. hely
Ádám Andrásné, Baranyai Miklósné, Dencsi Imréné, Fekete Judit, Gódor Mária, Kiss Judit, Kőrösiné, Molnárné, Nagy Margit, Rakaczki Pálné, Schlégl Judit, Tatárné
1970. BULGÁRIA              4. hely
Bánhegyiné Radó Lúcia, Blaumann-né Schlégl Judit, Bokros Zsuzsa, Énekes Emőke, Gál Mária, Gerhardtné Kiss Judit, Hazsikné Fekete Judit, Juni Györgyné, Nagy Miklósné, Sebők Éva, Siry Emerencia, Torma Ágnes
1974. MEXIKÓVÁROS    6. hely
Bánhegyiné Radó Lúcia, Biszku Éva, Buzekné Maklári Ilona, Feketéné Csapó Gabriella, Hubainé Gajdos Ágnes, Halászné Marczis Katalin, Kövérné Énekes Emőke, Schadekné Eichler Katalin, Schlégl Judit, Szőnyi Ildikó, Torma Ágnes
 1978. SZOVJETUNIÓ    13. hely
Bánhegyiné Radó Lúcia, Bardi Gyöngyi, Fodorné Gálhidi Zsuzsa, Juhász Ágnes, Kőszegi Bernadett, Marczis Katalin, Schlégl Judit, Simonné Kutas Katalin, Szabó Zsuzsa, Szalayné Sebők Éva, Szőnyi Ildikó, Torma Ágnes
1982. PERU                     10. hely
Bánhegyiné Radó Lúcia, Feketéné Csapó Gabriella, Fekete Krisztina, Gálhidi Zsuzsa, Gerevichné Bardi Gyöngyi, Kőrös Mária, Pomikálszkyné Bernáth Beáta, Szabó Zsuzsa, Szijártóné Kőszegi Bernadett, Szűcs Éva, Torma Ágnes, Vargáné Pálinkás Erzsébet


 EURÓPA-BAJNOKSÁGOK, FÉRFIAK
1950. SZÓFIA                  3. hely
Antalpéter Tibor, Benke Attila, Bizik László, Borsovszky Tibor, Havasi Gyula, Hennig Ernő, Imre László, Moss László, Németh Zoltán, Szabó Lőrinc
1955. BUKAREST            7. hely

Antalpéter Tibor, Benke Attila, Havasi Gyula, Hennig Ernő, Kövér György, Makláry, Mayer József, Nagy József, Németh Zoltán, Prouza Ottó, Róka Gaszton, Szilágyi István

1958. PRÁGA                  5. hely
Benke Attila, Berek Károly, Flórián Tibor, Gálos László, Jánosi Ferenc, Kövér György, Mayer József, Náczi József, Papp István, Prouza Ottó, Tatár Mihály, Varga Miklós
1963. ROMÁNIA             2. hely
Czafik Béla, Farkas József, Flórián Tibor, Gálos László, Ivancsó Vilmos, Jánosi Ferenc, Kangyerka Antal, Lantos Csaba, Molnár István, Prouza Ottó, Tatár Mihály, Tüske Ferenc 
 1967. ISZTAMBUL          6. hely

Buzek László, Czakó Kálmán, Flórián Tibor, Jánosi Ferenc, Lantos Csaba, Molnár István, Nagy István, Polányi László, Policsányi István, Sárosi György, Tatár Mihály, Tüske Ferenc

1971. OLASZORSZÁG      5. hely

Békevári György, Bogár Géza, Buzek László, Kiszelly Gábor, Kovács Károly, Lantos Csaba, Nagy István, Páncsity István, Petrekanics Máté, Polányi László, Policsányi István, Tatár Mihály

1975. JUGOSZLÁVIA      11. hely
Bogár Géza, Dvorák Imre, Huszár Ferenc, Kovács Károly, Kovács Lajos, Mondi József, Nagy István, Petrekanics Máté, Polányi László, Policsányi István, Somogyi, Takács Benjámin 
1977. FINNORSZÁG           4. hely
Bogár Géza, Börcsök Csaba, Buzek László, Dévényi László, Hoboth Sándor, Huszár Ferenc, Járosi János, Kovács Károly, Kovács Lajos, Mondi József, Nagy István, Takács Benjámin 
1979. FRANCIAORSZÁG 8. hely 
Börcsök Csaba, Buzek László, Demeter György, Fodor Ákos, Győri Attila, Hoboth Sándor, Huszár Ferenc, Magyar Zoltán, Mondi József, Nagy Lajos, Nagy Péter, Szabó Kálmán 
1983. NDK                        11. hely
Börcsök Csaba, Demeter György, Filipovics Tamás, Grózer György, Győri Attila, Járosi János, Konyári Antal, Magyar Zoltán, Nagy Lajos, Nagy Péter, Szabó Kálmán, Szabó Zoltán
 2001. CSEHORSZÁG       9. hely 
Dávid Zoltán, Gelencsér Balázs, Kántor Sándor, Koch Róbert, Mészáros Dömötör, Mészáros Péter, Szabó Gábor, Szekeres Tamás, Tomanóczy Tibor, Tullner Roland, Urfi Csaba, Veres Péter 

 NŐK
1949. PRÁGA                  6. hely

Bizik Lászlóné, Galambos Lenke, Kaszás Borbála, Kispál Gizella, Kovách Mária, Nagy Mária, Oláh Irén, Oroskovics Éva

1950. SZÓFIA                  6. hely

Bizik Lászlóné, Kassai Márta, Kaszás Borbála, Kárpáti Irén, Kincsessy Gabriella, Koska Anna, Kubinyi Margit, Kurimai Pálné, Máthé Adél, Oroskovics Éva, Peterdi Ildikó, Szalay Margit, Sztrain Ljubinka

1955. BUKAREST           6. hely

Borbély Vera, Gódor Mária, Havasi Gyuláné, Jászai Márta, Kántor Erzsébet, Káposztás Ilona, Kubinyi Margit, Nagy Zoltánné, Pető Júlia, Schulz Ildikó, Simó Aranka, Somogyi Eszter

 1958. PRÁGA                  6. hely

Baranyai Miklósné, Beretzk Mária, Borbély Vera, Gódor Mária, Juhász Pálné, Káposztás Ilona, Kékesi Éva, Kovács Erzsébet, Lázár Éva, Moss Lászlóné, Nagy Zoltánné, Pető Júlia

1963. ROMÁNIA              7. hely
Baranyai Miklósné, Császár Zsuzsa, Dencsi Imréné, Faragó Csilla, Fekete Judit, Gerhardtné Kiss Judit, Molnárné, Nagy Margit, Schlégl Judit, Szabó Emma, Tatárné, Várkonyi
1967. TÖRÖKORSZÁG   5. hely
Baranyai Miklósné, Blaumann-né Schlégl Judit, Bokros Zsuzsa, Csorba Györgyné, Dencsi Imréné, Fekete Judit, Gerhardtné Kiss Judit, Juni Györgyné, Nagy Miklósné, Ősz-Szabó Imréné, Papp Katalin, Papp Mária 
1971. OLASZORSZÁG    5. hely
Bánhegyiné Radó Lúcia, Blaumann-né Schlégl Judit, Buzekné Maklári Ilona, Gál Mária, Kiss Judit, Halászné Marczis Katalin, Hazsikné Fekete Judit, Királyné Siry Emerencia, Schadekné Eichler Katalin, Szalayné Sebők Éva, Torma Ágnes, Törökné Bokros Zsuzsa 
1975. JUGOSZLÁVIA       2. hely 
Bánhegyiné Radó Lúcia, Biszku Éva, Feketéné Csapó Gabriella, Halászné Marczis Katalin, Hubainé Gajdos Ágnes, Királyné Siry Emerencia, Schadekné Eichler Katalin, Schlégl Judit, Szalayné Sebők Éva, Szilvásyné Juhász Ágnes, Szőnyi Ildikó, Torma Ágnes 
1977. FINNORSZÁG          3. hely 
Anker Irma, Bánhegyiné Radó Lúcia, Bardi Gyöngyi, Feketéné Csapó Gabriella, Fodorné Gálhidi Zsuzsa, Halászné Marczis Katalin, Juhász Ágnes, Kőszegi Bernadett, Kutas Zita, Schlégl Judit, Szőnyi Ildikó, Torma Ágnes 
1979. FRANCIAORSZÁG   4. hely
 Anker Irma, Bánhegyiné Radó Lúcia, Buzekné Maklári Ilona, Feketéné Csapó Gabriella, Fésűs Irén, Fodorné Gálhidi Zsuzsa, Juhász Ágnes, Kőszegi Bernadett, Radnainé Schlégl Judit, Szalayné Sebők Éva, Torma Ágnes, Vargáné Pálinkás Erzsébet
1981. BULGÁRIA                 3. hely

Balajczáné Juhász Ágnes, Bánhegyiné Radó Lúcia, Feketéné Csapó Gabriella, Gálhidi Zsuzsa, Gerevichné Bardi Gyöngyi, Kőrös Mária, Kőszegi Bernadett, Pomikálszkyné Bernáth Beáta, Szabó Zsuzsa, Szalayné Sebők Éva, Szűcs Éva, Torma Ágnes

1983. NDK                             3. hely
Feketéné Csapó Gabriella, Gálhidi Zsuzsa, Gállné Raquel Chumpitaz, Gerevichné Bardi Gyöngyi, Kastner Veronika, Kőrös Mária, Perecsi Jolán, Pomikálszkyné Bernáth Beáta, Szijártóné Kőszegi Bernadett, Szűcs Éva, Torma Ágnes, Vargáné Pálinkás Erzsébet 
1985. HOLLANDIA                9. hely
Bóta Enikő, Fekete Krisztina, Gálhidi Zsuzsa, Gállné Raquel Chumpitaz, Gerevichné Bardi Gyöngyi, Kastner Veronika, Kőrös Mária, Leiszt Antalné, Pomikálszkyné Bernáth Beáta, Szijártóné Kőszegi Bernadett, Torma Ágnes, Vargáné Pálinkás Erzsébet 
1987. BELGIUM                   10. hely 
Benkő, Benőfi, Raquel Chumpitaz, Császár Andrea, Fekete Krisztina, Gerevichné Bardi Gyöngyi, Grózer Anikó, Kastner Veronika, Kőrös Mária, Nyári Virág, Murgerné Szűcs Éva, Szél Márta
2015. BELGIUM, HOLLANDIA         12. hely
Dobi Edina, Horváth Dóra, Kötél Dóra, Kötél Zsanett, Lévai Vivien, Liliom Rita, Pallag Ágnes, Sándor Renáta, Szakmáry Gréta, Széles Petra, Szombathelyi Szandra, Tálas Zsuzsanna, Vacsi Evelin
2017. AZERBAJDZSÁN, GRÚZIA       15. hely
Bleicher Réka, Czina Kata, Dékány Bernadett, Dobi Edina, Liliom Rita, Nagy Eszter, Soós Nikolett, Szakmáry Gréta, Szpin Renáta, Tálas Zsuzsanna, Tóth Fruzsina, Török Kata, Villám Lilla
2019. MAGYARORSZÁG, TÖRÖKORSZÁG, LENGYELORSZÁG, SZLOVÁKIA     20. hely
Bleicher Réka, Tálas Zsuzsanna, Bokorné Liliom Rita, Dékány Bernadett, Szerencsés-Miklai Zsanett, Németh Anett, Sándor Renáta, Szakmáry Gréta, Török Kata, Centerek: Gyimes Zsófia, Nagy Eszter, Pekárik Eszter, Molcsányi Rita, Tóth Fruzsina

 


 
2022.06.20 23:20:52

Röplabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. „Egy sértést megbocsátani: jótétemény, amit a másiknak juttatunk; egy sértést elfelejteni: jótétemény, amit önmagunkkal szemben gyakorolunk.” Mi tagadás, nekem sem könnyű a gyakorlat a Fligl-tanács nyomán, ám egyetértek azzal a tudományos megállapítással, hogy a sértődés mögött mindig valamilyen értékünk látszólagos elveszítése van.

2022.02.24 23:02:56

Röplabda SZABÓ GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Inkább dicsérjük a röplabdánknak nagy piros pontot szerző Vasast.

2022.02.18 00:12:43

Röplabda SZABÓ GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Hihetetlenül hosszú pályafutás zárult le, amely – nem túlzás – a pokol tornácáról indult.

2021.11.21 14:19:25

Röplabda B. D. K.

A 23 éves sportolónőt egész egyszerűen imádja a kamera.

2021.11.10 09:27:11

Röplabda PAPP BÁLINT

A röplabdázó Inneh-Varga Elizabet csapata egyetlen légiósaként beletanulhat a vezérszerepbe.