Női röplabda NB I: győzött az MTK és a Haladás

MTI MTIMTI MTI
2018.01.20. 20:29
Az MTK idegenben, a Haladás hazai pályán győzött 3:0-ra a női röplabda NB I szombati játéknapján.

NŐI RÖPLABDA NB I
Palota–MTK Budapest 0:3 (–4, –13, –13)
Budapest, Sződliget utca, 50 néző. V: Éri, Bibók.
Palota: Bodnár, Lászlop 5, Vígh, Durst H. 7, Mester 2, Bánlaki 2. Csere: Hadnagy R. (liberó), Gazsi, Várhegyi. Vezetőedző: Glózik János.
MTK: Kötél Zs. 3, Godó 8, Nyuka 5, Legros 12, Takács B. 14, Hatziefsztratiadu 5. Csere: Nagy F. (liberó), Lesi 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:5, 1:17, 2:23. II. játszma: 4:8, 5:12, 11:16, 12:21. III. játszma: 1:5, 3:8, 6:13, 9:19, 12:24.

Glózik János:
– Nagy erőfölényben volt az MTK...
Tóth Gábor: – Nagyon lendületesen és pontosan játszottunk. Fontos volt ez a győzelem, hogy a Haladás elleni meccsre megfelelő önbizalommal készülhessünk.

Haladás Szombathely–Budaörsi DSE 3:0 (19, 20, 20)

Szombathely, 200 néző. V: Pőcze, Vígh.
Haladás: Bagyinka 7, Reljics 14, Kinser 9, Kalman 11, Pető 3, Paradzik 10. Csere: Zoltán (liberó). Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.
Budaörs: Szabó L., Radomszki 9, Ostorházy 3, Vezsenyi 6, Tóth E. 8, Szabó K. 4. Csere: Szabó D. (liberó), Juraszik. Vezetőedző: Bagics Bence.
Az eredmény alakulása. I. szett: 8:3, 16:12, 21:16. II. szett: 8:7, 16:15, 21:18. III. szett: 6:8, 16:11, 21:17.

Mucsi Péter:
– Azon az úton haladunk, amit elterveztünk és kezd beérni a munka. Ma nagyon jól teljesítettek a lányok, maradéktalanul végrehajtották a taktikai utasításokat és így egy jó erőkből álló Budaörsöt tudtunk legyőzni.
Bagics Bence: – Sajnos nem sikerült elfelejteni a múlt heti meccsünket, és az sem volt segítségünkre, hogy a saját kisebb termünk helyett, most egy óriási csarnokban kellett játszanunk.