Serie A: a duplázó Dzeko vezetésével győzött a Roma az újonc ellen

2020.10.18. 22:45
Első győzelmüknek örülhettek (Fotó: AFP archív)
Az olasz labdarúgó-élvonal negyedik fordulójában az Udinese öt gólt hozó, fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a Parmát fogadva, ezzel megszerezte első győzelmét a Serie A új idényében. Este a Roma változatos meccsen 5–2-re múlta felül a Beneventót.

Nem mondhatni, hogy jól elkapta a bajnoki rajtot az Udinese, hiszen Luca Gotti csapata az első három bajnokiját elvesztette – igaz, a jó rajt a vasárnap esti ellenfélnél, a Parmánál sem jött össze maradéktalanul, de Fabio Liverani brigádjának legalább már volt alkalma belekóstolni a győzelem ízébe.

A két együttes összecsapását a hazaiak kezdték valamivel jobban, mégis a vendégek szereztek vezetést: a 26. percben Hernani 22 méterről megküldött pattogós lövése kötött ki a jobb alsóban. A válasz nem késett, alig 120 másodperccel később egy szöglet után a szintén brazil Samir egyenlített közeli fejesével.

A második félidőben aztán újabb parmai játékos talált be, bár Simone Iacoponi vélhetően nem örül, hogy feliratkozott a gólszerzők közé: Roberto Pereyra az ötös bal sarkáról próbált középre adni egy hazai támadás végén, ám a labda a védőről a hálóba pattant, ezzel az Udinese hét perccel a szünet után fordítani tudott.

A Parma aztán bő negyedóra múlva egyenlített, egy balról élesen érkező beadásra Yann Karamoh érkezett középen és kapásból az ötös vonaláról a kapu jobb oldalába helyezett, 2–2.

A csattanó azonban még hátravolt, mert amikor már-már mindenki elkönyvelte volna a pontosztozkodást, jött a húsz perccel korábban csereként pályára lépő Ignacio Pussetto és egy gyors kontra végén 23 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, ezzel eldöntve a három pont sorsát.

A mérkőzés krónikájához még annyit érdemes hozzátenni, hogy a találkozót a kispadról nézte végig a vendégeknél a többszörös magyar korosztályos válogatott védő, Balogh Botond, akit tavaly nyáron vett meg a Parma az MTK-tól.

Dzeko már a Roma negyedik legeredményesebb gólszerzője (Fotó: AFP)

A nap utolsó olasz bajnokiján az újonc Benevento már az ötödik percben vezetést szerzett a Románál Gianluca Caprari szerencsésen pattanó lövése után. A hátrányba kerülő hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, s ez végül a 31. percben sikerült, amikor Pedro lövése talált utat a vendégek kapujába. Sőt, négy perc múlva Edin Dzeko góljával már a „farkasoknál” volt az előny, s az első félidő utolsó pillanataiban úgy tűnt, el is döntik a meccset, ám Henrih Mhitarjan találatát videózás után visszavonta a játékvezető.

Megjegyzendő, Dzeko már a 107. gólját szerezte a Roma színeiben, amivel a klub történetének negyedik legeredményesebb játékosa lett.

A második félidő is úgy kezdődött, ahogy az első, csak most kétszer annyit kellett várni az újonc góljára: tíz perc elteltével Jordan Veretout rúgta fel Artur Ionitát a tizenhatoson belül, s a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A megítélt büntetőt azonban Gianluca Lapadula rosszul lőtte, Antonio Mirante kivédte, viszont a kipattanót a hibázó ítélet-végrehajtó már nem rontotta el, 2–2.

A párhuzam az első játékrésszel továbbra is megmaradt, hiszen a látogatók találatát két fővárosi gól követte: előbb Pedro harcolt ki tizenegyest, amit Veretout értékesített, így javította negyedórával korábbi hibáját, majd Mhitarjan adott még egy gólpasszt Dzekónak, aki a hajrára fordulva szerezte meg 108. gólját is a bordó mezt viselve. Az 5–2-es végeredményt aztán a 89. percben a csereként tíz perccel korábban pályára lépő Carles Pérez állította be egy nagy szóló végén: a saját térfeléről indulva a tizenhatosig robogott, aztán a bal alsóba lőtt.

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ

Udinese–Parma 3–2
(Samir 28., Iacoponi 52. – öngól, Pussetto 89., ill. Hernani 26., Karamoh 70.)
Roma–Benevento 5–2
(Pedro 31., Dzeko 35., 78., Veretout 69. – 11-esből, C. Pérez 89., ill. Caprari 5., Lapadula 55.)

KORÁBBAN
Bologna–Sassuolo 3–4
(R. Soriano 10., Svanberg 39., Orsolini 60., ill. Berardi 18., Djuricsics 64., Caputo 70., Tomijaszu 77. – öngól)
Spezia–Fiorentina 2–2 (Verde 39., Farias 75., ill. Pezzella 2., Biraghi 4.)
Torino–Cagliari 2–3 (Belotti 4., 49. – az elsőt 11-esből, ill. Joao Pedro 12., Simeone 19., 73.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Atalanta 4–1 (Lozano 23., 27., Politano 30., Osimhen 43., ill. Lammers 69.)
Sampdoria–Lazio 3–0 (Quagliarella 32., Augello 41., Damsgaard 74.)
Crotone–Juventus 1–1 (Simy 12. – 11-esből, ill. Morata 21.)
Internazionale–Milan 1–2 (R. Lukaku 19., ill. Ibrahimovic 13., 16.)