Serie A: a Napoli egy pontot szerzett Firenzében

2013.01.20. 14:30
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Fiorentina 1–1-es döntetlent játszott a Napolival, amelyben Edinson Cavani megszerezte a 100. olasz bajnoki gólját.

A találkozót a Napoli várhatta kedvezőbb előjelekkel: Walter Mazzarri csapata a legutóbbi három bajnokiját megnyerte, ellenben a Fiorentina az ezt megelőző kettőn vereséget szenvedett.

A mérkőzés nagy iramban, ám számtalan szabálytalansággal indult, amelyek rendre sárga lapot eredményeztek Mauro Bergonzi bírónál. Így fordulhatott elő, hogy szűk 40 perc elteltével már hatszor figyelmeztette a játékosokat az összecsapás játékvezetője.

A „problémás" megmozdulások mellett azonban kisebb lehetőségek is adódtak, főképp a Fiorentina veszélyeztetett, ám sokáig eredménytelenül.

A 33. percben aztán nem mindennapi események játszódtak le az Artemio Franchi Stadion gyepén: Facundo Roncaglia ívelt fel a félpályáról egy labdát, amelyet csúnyán elnézett Morgan De Sanctis. A Napoli játékosa érthetetlen módon kimozdult a kapujából, így a labda a feje fölött zavartalanul hullott a vendégek hálójába, 1–0.

FACUNDO RONCAGLIA TALÁLATA

A kapott gól után magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a nápolyiak, aminek a 42. percben meg is lett az eredménye. Marek Hamsík végzett el szabadrúgást a bal oldalról, Edinson Cavani kiváló ütemben érkezett, és bólintott a hazai hálóba, 1–1. Ez volt az uruguayi támadó 100. gólja a Serie A-ban.

EDINSON CAVANI TALÁLATA

Az első félidő hosszabbításában még Luca Toni előtt adódott egy ígéretes lehetőség, ám a veterán támadó 12 méterről csúnyán fölé lőtt.

A második játékrészben már közel sem szórakozhattak olyan jól a szurkolók, mint a korábbiakban. Jóval kevesebb lehetőség alakult ki a két kapuk előtt, ebből kifolyólag a két kapusnak sem akadt sok tennivalója.

A 82. percben viszont eldönthette volna a meccset a Napoli: Goran Pandev fejelt kapura egy szélről érkező beadást, ám a firenzeiek brazil kapusa, Neto bravúrral hárított. A hosszabbításban Sztefan Jovetics és Alberto Aquilani kapáslövése is elkerülte a nápolyi kaput, így a végeredmény 1–1, ami a látottak alapján igazságosnak mondható.

1. Juventus 21 15 3 3 45–14 +31 48
2. Napoli 21 13 4 4 41–19 +22 43
3. Lazio 21 13 4 4 32–21 +11 43
4. Internazionale 20 12 2 6 32–22 +10 38
5. Fiorentina 21 10 6 5 38–25 +13 36
6. Roma 20 10 2 8 43–34 +9 32
7. Milan 20 9 4 7 36–27 +9 31
8. Parma 20 8 6 6 28–26 +2 30