Olaszország: a szövetség szerint a Lippit váltó Prandelli négy évre ír alá

Vágólapra másolva!
2010.05.30. 14:03
Címkék
Az Olasz Labdarúgó-szövetség (FIGC) szóvivője bejelentette, megegyeztek Cesare Prandellivel, aki a távozó Marcello Lippi helyét veszi át a világbajnokság után.

„Prandelli négy évig lesz szövetségi kapitány. Hivatalos bemutatására a világbajnokság után kerül sor" – nyilatkozta a szóvivő, aki azt is hozzátette, hogy a financiális kérdésekben, illetve a kártalanítás összegében még tovább folynak az egyeztetések.

A távozó Lippi elmondta, szerinte a megfelelő döntést hozta a szövetség az utódja kinevezésekor. 

Prandelli 2005 óta irányítja a Fiorentinát, amellyel a legutóbbi szezonban a Bajnokok Ligájában – a Debrecen csoportjából továbblépve – a nyolcaddöntőig jutott, ahol a döntős Bayern München búcsúztatta. A tréner a firenzeiek mellett korábban többek között a Parma együttesének vezetőedzője volt.
 

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: ETO–Ferencváros az NB I-ben; FTC–Honvéd döntő a férfi vízilabda Magyar Kupában

Minden más foci
6 órája

Mint régen: újra rangadó az ETO–FTC; Hajtós Bertalan 60 és Varga Károly 70

E-újság
6 órája

Nem tudta megszerezni a második győzelmét a Kassa

Minden más foci
6 órája

Zalai szamba – Judi Ádám jegyzete

Labdarúgó NB I
6 órája

Vég, kezdet nélkül – Ballai Attila publicisztikája

Kézilabda
6 órája

Belső védői góljaival zsebelte be a három pontot a PSG az Auxerre ellen

Francia labdarúgás
6 órája

Nico Williams nélkül nem megy az Athletic Bilbaónak

Spanyol labdarúgás
6 órája

A Ferencváros másodszor nyert az ICEHL-ben

Jégkorong
7 órája
Ezek is érdekelhetik