Kétgólos palermói győzelmével tapad az élmezőnyre a Fiorentina

2008.10.26. 22:51
A Fiorentina 3–1-re győzött Palermóban a Serie A nyolcadik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A liláknak Alberto Gilardino szerzett vezetést kézzel, majd Adrian Mutu duplázta meg a vendégek előnyét a 42. percben. A Palermo Fábio Simplício révén szépített a második félidő elején, a végeredményt pedig Mutu állította be a 62. percben.
Gilardino turpisságát nem vette észre a játékvezető
Fotó: Reuters
Mint oly sokszor ebben az idényben, ezúttal is Alberto Gilardino szerezte meg a Fiorentina vezető gólját, ám nem lábbal, de még csak nem is fejjel volt eredményes, hanem könyökkel. Az olasz csatár a 20. percben Mario Santana bal oldali beadására érkezett középen becsúszva, egy védővel a nyakán, és mivel lábbal nem találta el a labdát, nemes egyszerűséggel beütötte azt a kapuba. Sem a játékvezető, sem az asszisztens nem vette észre a turpisságot, így hiába reklamáltak a hazai játékosok.

A palermóiak – miután lehiggadtak – nagy erőkkel kezdtek el rohamozni, de nem sikerült egyenlíteniük, mivel az uruguayi Edinson Cavani éles szögből mellé lőtt, míg Mark Bresciano lövését Sebastien Frey védte nagy bravúrral.

Közben Adrian Mutu bombáját tolta szögletre Marco Amelia, akit sérülés miatt a szünetben le kellett cserélni. A félidő végén már a válogatott kapus sem tudott segíteni, egy gyors kontra végén Gilardino passza után Mutu higgadtan a bal alsó sarokba lőtt.

A szicíliai csapat szurkolóinak a hitét az 50. percben Fábio Simplício hozta vissza, aki közelről a léc alá bombázott egy bal oldali támadás végén. A vendégek azonban a 62. percben visszaállították a kétgólos különbséget. Gianluca Comotto jobb oldali beadása suhant el a lábak alatt, ami így a második hullámban érkező Mutunak volt jó, a román csatár pedig 10 méterről ballal a bal alsóba bombázott.

A nyáron éppen a Fiorentinából Palermóba szerződő Fabio Liverani hozhatta volna ismét vissza a hazai reményeket, de a bal lábas játékos szabadrúgását Frey látványos vetődés után kitornázta kapu bal oldala elől.

Az utolsó tizenöt percben ugyan mentek előre a palermóiak, igazi átütőerő már nem volt támadásaikban, így az eredmény már nem változott, a Fiorentina értékes három ponttal távozott Szicíliából.

SERIE A

8. FORDULÓ
Palermo–Fiorentina 1–3 (Simplício 50., ill. Gilardino 20., Mutu 42., 62.)
VASÁRNAP DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEK
Atalanta–Milan 0–1 (Kaká 81.)
Cagliari–Chievo 2–0 (Acquafresca 30., Fini 54.)
Inter–Genoa 0–0
Lazio–Napoli 0–1 (Siviglia 61. – öngól)
Reggina–Lecce 2–0 (Corradi 59., 90. – mindkettőt 11-esből)
Sampdoria–Bologna 2–0 (Delvecchio 63., Bellucci 73.)
Udinese–Roma 3–1 (Di Natale 10. – 11-esből, 41., Flores 22., ill. Totti 74. – 11-esből)