Megszenvedtek a farkasok, de nyertek

T.CS. T.CS.T.CS. T.CS.
2007.01.28. 17:43
Sikerrel vették az akadályokat a nagycsapatok az olasz élvonalbeli bajnokság 21. fordulójában. A Roma, a Milan és a Fiorentina is kínkeserves egygólos győzelemmel abszolválta a fordulót.
A kezdőcsapatba berobbanó Vucsinics (jobbra) góllal hálálta meg a bizalmat, Perrotta (balra) üdvözli képünkön

A Roma a Stadio Olimpicóban fogadta a középcsapat Siena gárdáját az olasz bajnokság 21. fordulójában, méghozzá kapitánya Francesco Totti távollétében. A bordó-sárgák a mérkőzés előtti négy tétmeccsükön nem voltak képesek nyerni, sorra ikszeltek, s most éppen a döntetlen “mestereinek” beillő toszkánaiak ellen akarták újra megérezni a siker ízét.

Az első félidőben a Roma volt kezdeményezőbb, de közel sem sikerült lerohanniuk ellenfelüket. A Siena partiban volt a fővárosiakkal, és néhány okos ellentámadásával a római kapuig is eljutott. A fordulás után is küzdelmes ütközetben végül a Tavano-Vucsinics páros szerzett elévülhetetlen érdemeket a római sikerben. A Totti eltiltása miatt a kezdőben helyet kapó, és már az első félidőben is nagyon agilis montenegrói légiós Vucsinics a második félidő közepén beálló Tavano passzából törte meg a jeget. A farkasok ezzel a góllal most kihúzták a mérkőzést, így újra győzelemnek örülhettek.

A Milan határozta meg a játékot a Parma ellen a San Siróban, sokáig mégsem tudott dűlőre jutni a romagnaiakkal. Seedorfnak és Kakának többször is nüanszok hiányoztak a hőn áhított vezetés megszerzéséhez. Gilardino a 60. percben a mennybe mehetett volna, de Bucci ekkor is nagyot védett. A sors úgy akarta azonban, hogy Filippo Inzaghi legyen a meccs hőse, s a Milan az ő 76. percbeli góljával, ha nyögvenyelősen is, de kiharcolta a győzelmet.

Seedorf, a Milan motorja nagyot küzdött Bolanoékkal

Továbbra is óriási a versenyfutás a régóta kiadó negyedik helyért. Bár a Milan három pontos távolságból kontroll alatt tartja a helyzetet, a szombaton Palermóban diadalmaskodó Lazio most a befutó. A Catania felzárkózott mellé 30 pontra, hisz a 18 éves japán csatár Morimoto góljával pontot raboltak a szicíliak a sokáig Zampagna révén vezető Atalanta otthonából.

Az Artemio Franchiban a Livorno színeiben újabb gólt szerzett a 2005-ös gólkirály, Cristiano Lucarelli, a szezonban a nyolcadikat. Egy másik gólzsák, Luca Toni is nagy formában, az ő góljával tudtak egyenlíteni a firenzeiek, s a végén a dán légiós Jörgensen találatával fordítani is sikerült a liláknak.

A Reggina értékes három ponttal távozott a Cagliari otthonából, s ezzel már bentmaradó helyen tanyázik.

A Messina az utolsó pillanatokban vesztette el meccset az Ascoli ellen, a vendégek az ígeretes csatártehetség Paolucci duplájával a meccs utolsó öt percében fordították meg a találkozót.

A forduló leglangyosabb meccsén a Chievo nem bírt az Empolival, s a hálók is érintetlenül maradtak.

OLASZ ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (SERIE A)

21. FORDULÓ
  • Milan–Parma 1-0 (Inzaghi 76.)
  • Roma–Siena 1-0 (Vucsinics 62.)
  • Atalanta–Catania 1-1 (Zampagna 30., ill. Morimoto 88.)
  • Cagliari–Reggina 0-2 (Vigiani 46., Modesto 58.)
  • Chievo–Empoli 0-0
  • Fiorentina–Livorno 2-1 (Toni 68. Jörgensen 82., ill. Lucarelli 27.)
  • Messina–Ascoli 1-2 (Parisi– 11-esből. 75. ill. Paolucci 89., 93.)
  • Sampdoria–Internazionale 0-2 (Ibrahimovics 38. Maicón 75.)
Szombati mérkőzések
  • Palermo–Lazio 0-3 (Rocchi 45., Siviglia 52., Rocchi 78. –11-esből)
  • Torino–Udinese 2-3 (Abbruscato 78., 90., ill. Obodo 18., Barreto 32., Asamoah 61.)