Roberto Donadonié a vb-győztes együttes

KRASZ EMILKRASZ EMIL
Vágólapra másolva!
2006.07.13. 21:46
Címkék
Vasárnap a Franciaország elleni döntőben büntetőkkel nyert és aranyérmet szerzett a németországi labdarúgó-világbajnokságon a Marcello Lippi szövetségi kapitány által irányított olasz együttes. A hétfő és a kedd még az ünneplésé volt, szerdán a szakember némiképpen váratlanul bejelentette lemondását, majd egy nappal később már ki is nevezték az utódját.
Két évig Donadonié az olasz válogatott kispadja
Két évig Donadonié az olasz válogatott kispadja
Két évig Donadonié az olasz válogatott kispadja
Két évig Donadonié az olasz válogatott kispadja
A 42 éves Roberto Donadoni ötéves edző munkássággal a háta mögött ért fel a szakmai ranglétra csúcsára. Az AC Milan korábbi válogatott irányítója 2001-ben vállalt először munkát edzőként, majd 2004-től már az élvonalban dolgozott, ahol a Livorno szakmai munkáját irányította.

A csapattól azonban idén februárban kurta-furcsa körülmények között távozott. Az együttes jóval erőn felül teljesítve a 6. helyen állt a bajnokságban, amikor a klub elnöke kritizálta a munkáját. Donadoninak ez nem tetszett és (le)lépett.

Tegnap olasz lapinformációk szerint még többesélyes volt a lehetséges jelöltek névsora, Donadoni mellett képben volt Alberto Zaccheroni és Claudio Gentile. Utóbbi, közmegelégedésre, évek óta irányítja az U21-s korosztályos együttes munkáját.

Egy nappal korábban még úgy tűnt, az utód kinevezése hosszabb időt vesz igénybe, legalábbis az olasz szövetség illetékesei még arról adtak tájékoztatást, hogy csak augusztus 16-ig nevezik ki az új kapitányt. Végülis nem mondtak valótlant…

Guido Rossi, a bundabotrány miatt az Olasz Labdarúgó-szövetséget ideiglenesen irányító kormánybiztos ma hivatalosan is bejelentette, hogy megállapodtak Donadonival.

Az olasz csapat háza táján már a vb alatt tudott volt, hogy Lippi távozik a tornát követően, történjen ott bármi, bár erőteljesen marasztalták a 2008-s svájci Eb végégi. Főként a vb-győzelmet követően.

A vb-győztes szakember végül beváltotta ígéretét, viszont egyelőre kérdéses: hol folytatja. Igaz, már a németországi torna alatt összeboronálta a nemzetközi sajtó az angol Manchester Uniteddel, ahol egy közösen eltöltött szezont követően venné át Alex Ferguson örökét.

Donadoni szeptember 2-án irányítja először tétmeccsen az olasz válogatottat, Litvánia ellen az Európa-bajnoki selejtezősorozat nyitányán, majd négy nappal később a világbajnoki döntőben legyőzött francia gárdával csapnak össze.
Legfrissebb hírek

Venus Williams nem fejezi be, 2026-ban elindul Aucklandben

Tenisz
17 perce

„Professzionalizmus, elegancia, tisztelet” – így emlékeznek a klubok Jenei Imrére

Minden más foci
34 perce

U21: Lisztes Krisztián újra a válogatott keretben

Minden más foci
38 perce

Orbán Viktor gratulált Márton Luanának, a válasz sem maradt el

Egyéb egyéni
50 perce

Rendhagyó testnevelésórán mutatták be a Sportoló Nemzet Tanév sportolói nagyköveteit

Egyéb egyéni
51 perce

Bölöni László Jenei Imréről: Nem akarta szabályozni minden percünket, de nem is kellett

Minden más foci
51 perce

A Real Madrid az idényben először bizonyult gólképtelennek

Bajnokok Ligája
53 perce

Andrés Iniesta szelíd tanácsa: Legyenek türelmesek Lamine Yamallal...

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik