Volt laziósok verték meg a Romát

2005.10.02. 17:58
A 7. fordulóban hét mérkőzést játszottak le vasárnap az olasz bajnokságban, a csúcsrangadónak számító Juventus-Internazionale találkozót este játsszák Torinóban. Az AC Milanban ezúttal a veterán Paolo Maldini "játszotta a csatárt", két góljával győzött a milánói sztárcsapat a Reggina ellen a San Siróban.
Paolo Maldini öröme jogos: az ő két gólja kellett a Reggina legyőzéséhez
Reuters
Reuters

Az előző bajnokság ezüstérmese, az AC Milan a Regginát fogadta, és Carlo Ancelotti ezúttal a Sevcsenko, Vieri csatárkettősnek szavazott bizalmat. Utóbbinak egyébként még nem sikerült betalálnia a bajnokságban, pedig már nagyon készült rá.

A találkozón egyébként nem az említett két világklasszis vitte a prímet, hanem a veterán csapatkapitány, Paolo Maldini, aki az első 20 percben kétszer is bevette a vendégek hálóját. A 37 éves kiváló futballistának pályafutása alatt ez volt az első duplája az olasz bajnokságban.

A többi mérkőzésen is potyogtak a gólok, a tavaly és idén is botladozó Roma nagy meglepetésre hazai pályán kikapott a Sienától. A korábban a másik római klubnál, a Laziónál 11 évet lehúzó Paolo Negro megszerezte a vezetést, de ezt Taddei a második játékrész elején kiegyenlítette. Egy másik volt laziós, Enrico Chiesa ismét a vendégeket juttatta előnyhöz, ám Vergassolát az 58. percben kiállította Morganti bíró. Amikor Panucci a 86. percben egyenlített, a szurkolók már azt hitték, hogy minimum az egy pont megvan, de a 90. percben jött Francesco Colonnese (mondanunk sem kell, hogy volt a Lazio játékosa is, valamint viselte az AS Roma mezét is...), s az ő góljával a Siena elvitte a három pontot.

Szavazás

Melyik csapat nyeri az olasz bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az újonc Ascoli a horvát Szasa Bjelanovic duplájának köszönhetően legyőzték a Parmát, amelyből a 83. percben kiállították Morfeót.

Firenzében a mérkőzés vége nagyon érdekes lett, pedig úgy tűnt, sima lesz. A vendég Livorno gólzsákját, Cristiano Lucarellit a 16. percben leküldte Ayroldi játékvezető, s előbb Toni, majd Jörgensen kihasználta, hogy a hazai Fiorentinában eggyel többen vannak a pályán. Pazzini a 60. percben megszerezte a harmadikat, s ekkor már mindenki azt hitte, hogy a Livorno már nem lesz képes meglepetésre. Ám előbb Détári Lajos korábbi genoai csapattársa, a középhátvéd Fabio Galante szépített, majd Morrone egy gólra csökkentette a különbséget, és a hazaiaknak megváltást jelentett a mérkőzés végét jelentő hármas sípszó.

A hét elején edzőváltáson esett át a Lecce: Angelo Greguccit Silvio Baldini váltotta a kispadon, s ez már az eredményen is megmutatkozott, hiszen a déliek megszerezték első győzelmüket, hiszen három góllal küldték haza Szardínia szigetére a Cagliarit.

Magabiztosan nyert a Sampdoria is, a genovaiak a Messina otthonában nyertek három góllal, a csatárok villogtak, hiszen Bonazzoli kétszer, Flachi és Borriello egyszer-egyszer volt eredményes.

Ha nem szerez gólt Terlizzi, akkor nincs siker? Ezt kérdezhetik Palermóban, ugyanis a középhátvéd ezúttal eredménytelen maradt, és a szicíliaiak nem is tudták legyőzni az Empolit.

6. forduló:
  • Milan-Reggina 2-1 (Maldini 5., 20. ill. Cavalli 90+3.)
  • Roma-Siena 2-3 (Taddei 46., Panucci 86. ill. Negro 17., Chiesa 54., Colonnese 90.)
  • Ascoli-Parma 3-1 (Bjelanovics 28., 78., Foggia 33. ill. Pisanu 20.)
  • Fiorentina-Livorno 3-2 (Toni 27., Jörgensen 35., Pazzini 60. ill. Galante 87., Morrone 88.)
  • Lecce-Cagliari 3-0 (Konan 8., Pinardi 14.-11-es, Ledesma 69.)
  • Messina-Sampdoria 1-4 (D'Agostino 77. ill. Flachi 45., Bonazzoli 63., 90., Borriello 74.)
  • Palermo-Empoli 2-2 (Caracciolo 7., Makinwa 54. ill. Tavano 8., 42.)