A Juventus az Intert is megverte

2005.10.02. 22:44
Hatodik mérkőzését is megnyerte a bajnok Juventus labdarúgócsapata az olasz első osztályú bajnokság (Serie A) hatodik fordulójának zárómérkőzésén, és a Zebrák ezúttal nem kisebb ellenfelet győztek le, mint a hétvége előtt még második helyezett Internazionalét. A torinói együttes ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán, míg az Inter visszacsúszott az ötödik helyre.
David Trezeguet újabb bizonyságát adta annak, mennyire szemfüles csatár
Reuters
Reuters

A Delle Alpi stadion még az Inter elleni csúcsrangadóra sem telt meg Torinóban, pedig a milánói kék-fekete együttes a Juve mumusa volt az utóbbi időszakban. Legutóbb a Szuperkupáért megrendezett mérkőzésen győzte le Roberto Mancini csapata Fabio Capellóét, így a bajnokcsapatnak volt miért revánsot vennie.

A Juventus ezúttal egyértelműen jobb, veszélyesebb volt az Internél, ami gólokban is megmutatkozott. A 22. percben Zlatan Ibrahimovic fenemód életerős szabadrúgása Julio Cesarról, a vendégek kapusáról még kipattant, érkezett azonban David Trezeguet, aki öt-hat méterről a hálóba fejelt (1-0).

Élvezetes és szikrázóan kemény - néha kissé talán durva - volt a meccs, veszélyesebb volt a Juve. A 34. percben jött az újabb gól, méghozzá micsoda gól! Pavel Nedved középtávolról, szabadrúgásból egészen precízen kilőtte a jobb sarkot, Cesarnek nem sok esélye volt, hogy elérje a labdát (2-0).

A 38. percben Marco Materazzi döntött úgy, hogy kivonja a forgalomból Ibrahimovicot, a rendkívül csúnya szabálytalanság után a bosnyák származású svéd alig tudta összekaparni magát a félidőből hátralévő néhány percre.

Emerson (jobbra) próbálja szerelni Adrianót. Az Inter csatára ezúttal nem tudta feltörni a Juve védelmét
Reuters

Materazzi megúszta egy sárga lappal, Ibrahimovic azonban kénytelen volt cserét kérni. Alessandro Del Piero állt be a helyére.

A második játékrészben a Juve fokozatosan átadta a kezdeményezést és a területet az Internek, és a már sokszor megcsodált masszív csapatjátékkal őrizte az eredményt. A milánóiaknak ugyan voltak kisebb-nagyobb helyzeteik, de még csak szépíteniük sem sikerült.

A Juventus ezzel a győzelemmel továbbra is százszázalékos teljesítménnyel büszkélkedhet, míg az Inter másodszor kapott ki ebben a szezonban, és három helyet csúszott vissza a táblázaton.

A Juve előnye öt pont a Milan és a Fiorentina előtt.