„Klicsko nagyszerű, de Ali ellen nem lett volna esélye”

Vágólapra másolva!
2011.09.14. 12:55
null
Angelo Dundee
Címkék
Az egykor Muhammad Ali edzőjeként tevékenykedő Angelo Dundee elismeri Vitalij Klicsko képességeit, de szerinte az ukránnak nem lett volna esélye legendás tanítványa ellen.

A hétvégén a Tomasz Adamek elleni meccsen negyvenedik kiütéses sikerét aratta Vitalij Klicsko, a Bokszvilágtanács (WBC) nehézsúlyú világbajnoka, akinek K. O.-aránya minden idők legjobbja, és amióta visszatért, gyakorlatilag menetet sem veszített ellenfeleivel szemben.

Hogy Klicsko a jelenkor legjobbja, ahhoz nem férhet kétség, de mi a helyzet a régi idők legjobbjaival, milyen helyet foglal el közöttük, vajon mire ment volna például a legendás Muhammad Ali ellen? Utóbbi edzője, Angelo Dundee nemrég töltötte be kilencvenedik életévét, de továbbra is naprakész a jelenkor történéseit illetően, és pontosan, objektívan felvázolta, hogy Klicsko mire számíthatott volna korábbi tanítványa ellen.

„ÚGY, AHOGY VAN, VITALIJ KLICSKO MAGA A PROBLÉMA”

A ukrántól vereséget szenvedő Tomasz Adamek a mérkőzés kulisszatitkairól.

„Vitalij nagyszerű bokszoló, ma a legjobb, de Muhammad Ali ugyanazzal a stílussal győzte volna le, mint ahogy a többi ellenfelével is tette. Muhammad ki-be ugrált, oldalról-oldalra mozgott volna, közben szurkálva a jabjeivel, és gyors kombinációkat indított volna. Vitalij a jabjére támaszkodik, de Muhammad elkerülte és a sajátjaival talált volna, újra és újra” – mondja Dundee, aki szerint az ukrán jobb keze sem okozott volna komoly fejtörést minden idők egyik legjobbjának.

„Vitalij sosem találta volna el jobb kézzel. Muhammad túl gyors volt, és könnyedén elkerülte volna ezeket a jobbegyeneseket. Muhammad ellenfelei sosem tudták igazán felfogni, hogy mennyire is gyorsak Ali reflexei. Nem becsülöm alá Vitalijt, de valószínűleg Ali sokkolta volna, csúnya meccs lett volna Muhammad sima pontozásos győzelmével, vagy a bíró állította volna le, mikor Vitalij már túl sokat szedett be. És mondom ezt úgy, hogy semmit sem akarok elvitatni Vitalijtól, különleges bokszoló, de itt szimplán csak a stílusok különbözőségéről van szó, arról, hogy Muhammad stílusa mit kezdett volna Vitalijéval” – folytatta a trénerlegenda, hozzátéve, hogy Klicsko még ennél is jobb lehetne a mai mezőnyben.

„Sokkal több van benne, amikor jabel, akkor visszahúzza magát, és nem indít elég felütést, pedig az ellenfelei mind próbálnak behajolni elé. A balhorgát is fejlesztenie kellene, csak ezt látjuk, jab, jab, jobbegyenes. Szüksége lenne egy jó horogra.”

www.profiboksz.hu

 

Legfrissebb hírek

Marozsán sérülés miatt visszalépett az athéni tornától

Tenisz
32 perce

Menesztették a Wolverhampton edzőjét

Angol labdarúgás
1 órája

NB II: Zuglóban a Szentlőrinc, Karcagon a Csaba – ÉLŐ eredménykövető!

Labdarúgó NB II
1 órája

NB II: BVSC-Zugló–Szentlőrinc

Labdarúgó NB II
1 órája

NB II: Karcagi SC–Békéscsaba 1912 Előre

Labdarúgó NB II
2 órája

Kézi: hibátlanul aranyérmes a Tiby-kupán az ifjúsági fiúválogatott

Utánpótlássport
2 órája

Három a magyar igazság Dunaszerdahelyen

Minden más foci
2 órája

Xabi Alonso: Továbbra is Kylian Mbappé az első számú tizenegyesrúgónk

Spanyol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik