Ökölvívó olimpiai kvalifikációs torna: Kuhta Vlagyiszlava kiesett

Kuhta Vlagyiszlava nem szerzett kvótát (Fotó: Magyar Ökölvívó Szakszövetség / Hungarian Boxing Association/Facebook)
A nők 60 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Kuhta Vlagyiszlava kikapott szerdán az ökölvívók utolsó, bangkoki olimpiai kvalifikációs versenyén, így nem szerzett kvótát.
A kazah származású magyar bokszoló a nyitó körben a román Loredana Marin ellen nyert, majd a nyolcaddöntőben a lengyel Klaudia Budasz következett. A magyar szövetség Facebook-oldala szerint Kuhta Vlagyiszlava megnyerte az első menetet, a másodikban és a harmadikban azonban ellenfelét látták jobbnak a pontozók.
A magyarok közül a nőknél még az első meccsén egyformán győztes Nakota Veronika (75 kg) és Lakotár Hanna (54 kg) van versenyben.
A férfiaknál pénteken Veres Roland (57 kg), szombaton Bernáth Attila (51 kg) volt érdekelt a viadalon, egyaránt vereséggel hagyták el a ringet, így elveszítették esélyüket az olimpiai szereplésre.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





