Ökölvívó Eb: Darmos József bronzérmet szerzett Moszkvában

2010.06.11. 14:50
Címkék
A 91 kilogrammosok között Darmos Józsefnek nem sikerült a döntőbe jutás a moszkvai ökölvívó Eb-n. Bacskai Imre edző  kénytelen volt a második menet közepén bedobni a törülközőt, egy korábban beszedett ütés miatt.  

Darmos József sajnos csak másfél menetet tudott bokszolni a bolgár Tervel Pulev ellen. Az előzetesen könnyebb riválisnak gondolt Pulev rendkívül aktívan kezdett, folyamatosan vitte be testre az ütéseket, amelyek közül az egyik hatalmasat puffant a magyar testén. „Az elején kapott egy ütést a bordájára, amely még nagyobb fájdalommal járhat, mint egy törés. Attól kezdve nem mert jobb kézzel ütni, de magától nem adta volna fel a meccset. Igazi férfi" – dicsérte Darmost veresége ellenére Csötönyi Sándor, a Magyar Ökölvívó-szövetség elnöke.

Így a szombati finálék során két súlycsoportban (64 és 69 kilogramm) lesznek érdekeltek a mieink. Eddig utoljára az 1996-os vejlei Európa-bajnokságon volt két magyar a döntőben. 

XXXVIII. AMATŐR ÖKÖLVÍVÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, MOSZKVA 
91 KG, ELŐDÖNTŐ
Pulev (bolgár)–Darmos József (magyar) – Darmos feladta a második menetben
Legfrissebb hírek

A Barcelona sorozatban a 17. bajnokiját is megnyerte otthon a Levante ellen

Spanyol labdarúgás
2 perce

Videó: „Tényleg ez a világ legerősebb bajnoksága” – Orbán Viktor Tóth Alexszel beszélgetett

Légiósok
14 perce

Negóék ellen zárta le ötmeccses szériáját a Nantes

Francia labdarúgás
15 perce

Serie A: a Roma győzelmével utolérte pontszámban a Napolit

Olasz labdarúgás
23 perce

Ünnepélyesen eloltották a lángot, véget ért a milánói-cortinai téli olimpia

Téli olimpia 2026
26 perce

Van Veen kilencnyilast dobott, de Littler örülhet a krakkói ET-győzelemnek

Egyéb egyéni
33 perce

A Dunaszerdahely női kézicsapata megvédte címét a Mol Ligában

Kézilabda
1 órája

Férfi kosárlabda MK: kevés pont, sok izgalom és szolnoki siker a Falco elleni döntőben

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik