Ökölvívás: újabb három magyar érmes a dániai EU-bajnokságon

2009.06.17. 20:01
Címkék
Négy magyar ökölvívó lépett eddig ringbe a dániai Odensében zajló amatőr ökölvívó EU-bajnokság szerdai versenynapján, és közülük hárman győztek, így már biztosan érmesek a tornán.
Az 51 kilogrammos Kalucza Norbert a szlovák Peter Senkyt győzte le, a magyar fiú a második menetben került döntő fölénybe.A 60 kilósok között induló Varga Miklósnak nem sikerült ennyire a mai negyeddöntő, a magyar öklöző 7:3-ra kikapott az angol Thomas Stalkertől, így ő elköszönt a viadaltól.Bacskai Balázs viszont sziporkázott a 69 kg-s kategóriában, 19:3-as pontozással nyert a Jaoiad Chiguer ellen, kreatív és hatékony bunyójáért vastapsot kapott a nézőtéren helyet foglaló szurkolóktól.Bernáth István (+91 kg) a hazaiak egyik kedvencét, Benni Jacobsent búcsúztatta, a magyar bunyós 13:3-ra nyerte meg a meccset, és immár ő is érmesnek vallhatja magát.A mai hárommal együtt így már összesen öt érme van a magyar válogatottnak a viadalon, miután tegnap a 81 kilogrammos Szellő Imre is négy közé jutott, Ungvári István (48 kg) pedig már a kezdés előtt biztos lehetett az éremben, az ő súlycsoportjában ugyanis csak hárman indultak.
Legfrissebb hírek

NB I: Paks–Fradi, Vasas–ETO és Kisvárda–Honvéd az 1. fordulóban – sorsolt az MLSZ

Labdarúgó NB I
20 perce

Kopasz Bálint szerint a bajnok viselkedjen férfiként!

Kajak-kenu
27 perce

Bemutatjuk a Cruz Azul edzőközpontját – a mexikói futball egyik legnépszerűbb klubjánál jártunk

Foci vb 2026
29 perce

Könnyes szemmel bírálta a szövetség döntéseit a védő – videó

Foci vb 2026
43 perce

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
57 perce

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
1 órája

A Cruz Azul edzőközpontjában Istennel is lehet találkozni

Foci vb 2026
1 órája

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik