Profi ökölvívás: Bedák Zsolt a WBO kontinensbajnoka

2009.03.08. 00:24
Címkék
Maximális menetszám, maximális siker – így lehetne jellemezni a Bedák testvérek szombati, drezdai estéjét.
Ez kétségkívül az idősebb fivér, Zsolt (13–0, 3) esetében a nagyobb dolog, hiszen az ő meccse 12 felvonásra volt tervezve a spanyol-kolumbiai Franklin Teran (27–3, 21) ellen, holott korábban tíznél többet egyszer sem töltött a ringben. Most a WBO frissiben kreált övéért, a kispehelysúlyú Európa-bajnoki koronáért lépett ringbe, egyszer padlóztatta is kolumbiai riválisát (egy balhorog volt a „tettes”), majd egyhangú pontozással megnyerte élete első címmérkőzését.Az öcs, a légsúlyú Pál (3–0, 2) Kemal Plavcit (3–26, 1) űzte négyszer három percen keresztül, és bár korábbi két találkozójával ellentétben (illetve fivére 2007-es budapesti produkciójával szemben) nem tudta idő előtt megadásra kényszeríteni a szervet, hibátlan mérlege nem forgott veszélyben.
Legfrissebb hírek

Strandkézi-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott

Kézilabda
7 perce

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
10 perce

Férfi kézi: Filip Jícha tizenhat év után távozik Kielből

Kézilabda
15 perce

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
17 perce

A norvég kapitányé a vb egyik, ha nem a legromantikusabb pillanata

Foci vb 2026
28 perce

Az Oasis slágere lett az angol válogatott vb-himnusza

Foci vb 2026
38 perce

Mbappé: Nem nézem, hogy Messi mit csinál, csak arra gondolok, hogy segítsek a csapatomnak

Foci vb 2026
41 perce

Női röplabda-válogatottunk hármat üthet egy csapásra

Röplabda
43 perce
Ezek is érdekelhetik