Ökölvívás: visszavonul a WBO könnyűsúlyú bajnoka

Vágólapra másolva!
2006.10.05. 11:40
Címkék
Befejezi pályafutását Acelino Freitas (a képen balra), a Boksz Világszervezet (WBO) brazil világbajnoka. A 31 éves bokszoló a jövőben is a sportág mellett szeretne maradni, méghozzá mérkőzésszervezőként.

A hazájában nagyon népszerű Freitas 1995-ben indult profi karrierje során 39 mérkőzést vívott, 38-at megnyert és csupán egyet veszített el.
Freitas 1999-ben megszerezte a WBO nagypehelysúlyú vb-címét, amelyet 2003 végéig megőrzött, sőt 2002 januárjától a Boksz Világszövetség (WBA) koronáját is birtokolta.

2004 januárjában veretlenként súlycsoportot váltott és rögtön a WBO könnyűsúlyú világbajnoka lett, augusztusban viszont kikapott az amerikai Diego Corralestől. Idén áprilisban aztán újabb lehetőséget kapott és - utolsó profi mérkőzésén - az amerikai Zahir Raheem legyőzésével ismét megkaparintotta a WBO könnyűsúlyú övét.
Legfrissebb hírek

Történelem az NHL-ben: megvan az első 1000 pontos német!

Jégkorong
34 perce

Az alapoktól az olimpiai aranyig – Füzesséry Gyula százéves

Kajak-kenu
52 perce

A Jalen Brunson, OG Anunoby vezette New York Knicks nyerte az NBA-kupát – videó

Amerikai sportok
1 órája

Valter Attila: Meg kell újulnom, és ezt a Bahrainnél hagyják

Kerékpár
1 órája

Új kihívások várnak jövőre a magyar kerékpárosokra

Kerékpár
2 órája

Szerdai sportműsor: Interkontinentális Kupa-döntőt vív a PSG, Király-kupa-meccset játszik a Real Madrid

Minden más foci
8 órája

A három testőr (remix) – Malonyai Péter publicisztikája

Minden más foci
8 órája

Ellentmondások a Hungária körúton – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
8 órája
Ezek is érdekelhetik