Megint segítettek Beyernek

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
Vágólapra másolva!
2003.08.17. 20:45
Címkék
Ha lehet, még vitatottabb körülmények között védte meg a WBC (Bokszvilágtanács) nagyközépsúlyú világbajnoki övét Markus Beyer (281), mint amilyenek között megszerezte.
Johnson újra a trónon

UNCASVILLE. Négy év után újra világbajnok lett Mark Johnson (42–3). Az IBF (Nemzetközi Bokszszövetség) hajdani amerikai kisharmatsúlyú bajnoka ezúttal a WBO (Bokszvilágszervezet) övét kaparintotta meg, méghozzá a mexikói Fernando Montiel (26–1–1) elleni pontozásos sikernek köszönhetôen.
Johnson újra a trónon

UNCASVILLE. Négy év után újra világbajnok lett Mark Johnson (42–3). Az IBF (Nemzetközi Bokszszövetség) hajdani amerikai kisharmatsúlyú bajnoka ezúttal a WBO (Bokszvilágszervezet) övét kaparintotta meg, méghozzá a mexikói Fernando Montiel (26–1–1) elleni pontozásos sikernek köszönhetôen.
Mint emlékezhetünk rá, a német bokszoló április 5-én már-már közfelháborodást kiváltó módon verte meg megosztott pontozással a kanadai Eric Lucast, most pedig csak úgy tudta megtartani a koronáját, hogy kihívóját, az ausztrál Danny Greent (16–1) diszkvalifikálni kellett.
Az egyik németországi Formula–1-es versenypályán, a Nürburgringen megrendezett mérkőzésen az első pillanattól kezdve a kihívó akarata érvényesült, ballal rendre megelőzte a címvédőt, aki az első menetben egy jobbkezes kontrától a padlóra is került. A második menetben következett az újabb rászámolás, és Beyer igazából csak a negyedik menetben tudott érdemben is "hozzászólni” a találkozóhoz.
Az ötödik menetben következett a váratlan fordulat és a befejezés. Bill Clancy mérkőzésvezető úgy vélte, Beyer szemsérülése Green szándékos fejelésének következménye, emiatt kétpontos levonással sújtotta az ausztrált, majd szólt a ringorvosnak, hogy nézze meg a német sérülését. Walter Wagner azt javasolta, szakítsák félbe a találkozót, és diszkvalifikálják Greent, Clancy azonban úgy döntött, az ötödik menetig pontozzák le a meccset. A WBC illetékesei azonban ezt szabályellenesnek tartották, szerintük a szabálykönyv 32. paragrafusa kimondja, ha valaki szándékosan olyan sérülést okoz vetélytársának, hogy az képtelen folytatni a találkozót, akkor diszkvalifikálni kell.
Beyer győzelmét még a hazai szurkolók is hatalmas füttykoncerttel fogadták, ez jelzi, mennyire volt igazságos az ítélet.
Legfrissebb hírek

A Tüskecsarnokban rendezik meg a Sárközy Tamás-emléktornát

Jégkorong
17 perce

Különleges élményt ígér versenyzőknek és nézőknek is a Zemplén rali hétvégi futama

Egyéb autó-motor
27 perce

Az Opta szerint az Arsenal, a Bayern, a City és a Liverpool a BL legfőbb favoritjai

Bajnokok Ligája
55 perce

Bajnokverés – elődöntőben Babosék a WTA-világbajnokságon!

Tenisz
1 órája

Budapesten ülésezett az EBU rádiós sportrészlege

Egyéb egyéni
1 órája

Jánosi Tamás jövő hétvégén térhet vissza a spanyol élvonalba

Kézilabda
1 órája

Daniele De Rossi vette át a Genoa irányítását – hivatalos

Olasz labdarúgás
2 órája

Preil Vivien tizedik a beach sprint vb első időfutamában

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik