Peyton Manningék és Bradyék is mínusz 14-ről nyertek

2013.10.27. 21:52
Calvin Johnson irányába gyakorlatilag nem érkezett lehetetlen labda a Detroit–Dallas meccsen (Fotó: Action Images)
Az NFL 8. fordulójában is hibátlan maradt a mezőny egyetlen százszázalékos csapata, a Kansas City Chiefs. A missouriak ezúttal a Cleveland Brownst fogadták, és 23–17-re nyertek. A New England Patriots és a Denver Broncos is 14 pontos hátrányból nyert, a Pittsburghnek viszont nem jött össze a nagy fordítás Oaklandben.

Nagy meccset játszott egymással a Detroit és a Dallas, amelyet az utolsó percekben fordítva végül a hazai Lions nyert meg (31–30) a 41 pontot hozó negyedik negyed után. A Cowboys irányítója, Tony Romo 3 TD-vel, interception nélkül zárt, de elhomályosította őt a hazaiak elkapója, Calvin Johnson, aki 329 (!) yarddal és egy TD-vel a háta mögött ünnepelhetett.

A New England Patriots 3–17-ről nyert annak ellenére, hogy Tom Brady mindössze 116 passzolt yardig jutott, ám az Aaron Dobsonnak adott touchdown-passza fordulatot hozott a meccsbe. A Miami 17–0-ra bukta a harmadik negyedet, majd a mérkőzést is, így sorozatban negyedik meccsén kapott ki.

Nyolcadszor is kikapott a Jacksonville Jaguars, amelyet Londonban oktatott a Colin Kaepernick irányította San Francisco 49ers. A futó Frank Gore két TD-t is bevitt, csapata pedig sorozatban ötödik győzelmét elkönyvelve 6–2-vel áll. A New Orleans Saints 6–1-re módosította mérlegét, Drew Brees öt TD-t osztott ki a Buffalo Bills ellen.

Joel Dreessen TD-je nyitotta meg a 31 pontos denveri záró negyedet (Fotó: Action Images)

A korábbi denveri vezetőedző, Mike Shanahan először tért vissza az egy mérföld magasan lévő stadionba, a várt pontháború azonban a szünetig nem akart kibontakozni. Wes Welker szezonbeli 9. TD-jével a Broncos szerezte meg a vezetést, a szünet előtt azonban Leonard Hankerson 7 yardos elkapásával kiegyenlített a fővárosi csapat.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második játékrészt pocsékul kezdte Peyton Manning, előbb kiverték a kezéből a labdát, amelyet követően Alfred Morris futott a célterületre, majd 9 másodperccel később DeAngelo Hall kaparintotta meg az irányító passzát, és szerzett újabb pontokat (7–21).

Innentől azonban nem volt több oka örömre a Redskinsnek, Montee Ball futott, Joel Dreessen, Knowshon Moreno és Demaryius Thomas elkapott TD-je, Matt Prater közeli mezőnygólja és Dominique Rodgers-Cromartie visszahordott pontszerzése után a házigazda 45–21-re kiütötte a vendégeket. Peyton Manning 4 TD-átadás mellett 3 interceptiont is dobott, de ez is belefért ezúttal, Robert Griffin III még meg is sérült és ő, valamint cseréje, Kirk Cousins is kétszer passzolta el a tojást. A mostani 45 ponttal a Denver már egészen elképesztő 343-nál jár a szezonban – a féltávnál eddig a 2007-es Patriots 331-gyel tartotta a rekordot.

Sokkal simábban alakult a Cincinnati New York Jets elleni összecsapása, Marvin Jones már a szünetig 116 yardot és 3 elkapott TD-t tudott felmutatni, végül 122/4-gyel zárt, mellette A. J. Green is 100 egység fölé jutott (115), ráadásul Chris Crocker és Adam Jones is TD-re vitte vissza Geno Smith átadását, miközben a vendégek erejéből csak mezőnygólokra futotta, és végül 49–9-re nyert a Bengals.

Az Atlanta Falcons Matt Bryant közeli mezőnygóljával vezetett az Arizona Cardinals otthonában, ezt követően azonban a hazaiak kedve szerint alakult a mérkőzés. Matt Ryan a legutóbbi Cardinals elleni mérkőzésen ötször, ezúttal négyszer adta el a labdát, a hazaiak pedig a második negyedben Larry Fitzgerald és Michael Floyd elkapott, Andre Ellington 80 yardos futott TD-jével nagy előnnyel mehettek szünetre (21–6). A Falcons erejéből a végén már csak szépítésre futotta, a Cardinals végül 27–13-ra nyert. Térjünk ki egy kicsit még Fitzgeraldra, a kiváló elkapó négy elkapást tudott felmutatni, az utolsóval pedig már karrierje 800.-ját jegyezte, mindössze 30 évesen és 57 naposan, ilyen hamar pedig még senkinek nem jött ez össze.

Az egyik legnagyobb ősi rivalizálás, az Oakland Raiders–Pittsburgh Steelers mérkőzés egészen az utolsó pillanatokig nyílt maradt, pedig az elején nem úgy tűnt, hogy így alakul majd. A házigazda irányítója, Terrelle Pryor mindjárt a mérkőzés legelején 93 yardos TD-t futott, majd a szünetig még Darren McFadden is feliratkozott kétszer a pontszerzők közé, miközben a vendégek erejéből Shaun Suisham három mezőnygólkísérletéből csak egyet értékesített (21–3). A negyedik negyedben a sokáig szenvedő Steelers előbb Emmanuel Sanders, majd Le’Veon Bell elkapásával szépített, ráadásul ez utóbbi után Sanders kétpontosa is sikeres volt, így 21–18-ra kapaszkodott a Pittsburgh, de az utolsó másodpercekben egyenlíteni/fordítani már nem sikerült.

Már az első playnél megadta az alaphangot a Vikings rangadón: a Packers kezdőrúgását ugyanis az újonc cornerback, Cordarrelle Patterson NFL-rekordot jelentő 109.7 yardról vitte vissza a vendégek célterületére hat pontért cserébe.

Válaszul Aaron Rodgers a James Jones és Randall Cobb sérülése miatt szinte egyedüli elkapónak számító Jordy Nelsonnak dobott egy touchdownt még az első játékrészben, majd a másodikban is megtette ugyanezt, akkor Nelson 76 yardról jegyzett elkapott TD-t.

Aztán a Green Bay is megmutatta, hogyan kell visszafutni: az újonc Micah Hyde egy puntot követően 93 yardos touchdownt szerzett. A Vikings még a szünet előtt szépített egy szokásos Adrian Peterson-futással. 17–24

Fordulás után is futott TD következett, csak épp a Green Baytől, amelynek idén meglepően jó a futójátéka. A harmadik negyedben Eddy Lacynek kellett berontania az endzone-ba egy yardról, a negyedikben pedig James Starks megtalálta a rést a védelmen, s 25 yardról kocogott be hat pontot érően.

A végén még Christian Ponder is szerzett egy futott TD-t, így a vége 44–31 lett a Packers javára.

Rodgers 29 passzából 24 pontos volt, Jordy Nelson 123 elkapott, míg Eddy Lacy pedig 94 futott yarddal zárt. A Packers védelme 60 yardon (és egy TD-n) tartotta Adrian Petersont. A Packers támadóegysége minden labdabirtoklásából pontot szerzett, kivéve a végén, amikor Rodgers már csak pörgette az órát.