HFL: Lázadókat söpört a Hurrikán a magyar nyitányon

2013.09.07. 22:45
Varga György, a Hurricanes játékosa elkapás közben (Fotó: Kökény János)
A magyar amerikai futball elitligájának első játéknapján a vendég Budapest Hurricanes szoros mérkőzésen 35–27-re legyőzte az Újbuda Rebelst. A hazaiaknál Kocsis Péter három touchdownt szerzett Lesi Péter passzaiból, míg a másik oldalon Bencsics Márk három passzolt és egy futott touchdownnal járult hozzá a tavalyi döntős sikeréhez.

ÚJBUDA REBELS–BUDAPEST HURRICANES

A két csapat az előző idényben és az idei a Közép-kelet-európai Interligában (CEI) is összecsapott egymással, előbbiben 30–14-re, utóbbiban 55–36-ra nyertek a Hurrikánok.

A mérkőzés remekül indult a Hurricanes számára, Puha Gábor labdaszerzése után Elek Ádám 29 yardos elkapásával hamar megszerezte a vezetést (0–7). A válaszra sem kellett sokáig várni, Kocsis Péter 12 yardos elkapásával egyenlített a Rebels (7–7), de nem sokáig örülhettek a pontszerzésnek, mert Bencsics Márk 80 yardos futása után Danku Dávid 1 yardról már pontra váltotta a kínálkozó lehetőséget (7–14). A negyed végén a vendégek védelme villant, a hazai irányító, Lesi Péter passzát halászta le Madarassy Richárd.

A második negyedben tovább folytatta a Hurricanes a pontgyártást. Varga György 30 yardos elkapásával, majd Bencsics Márk 41 yardos futásával gyors egymásutánban szerzett két touchdownt (7–28). A félidei eredményt a remekül játszó Kocsis Péter állította be, akit Lesi Péter talált meg hajszálpontos átadásával a célterületen belül (14–28).

A szünet egyértelműen jót tett a Rebelsnek. Egy kivédekezett támadás után Kocsis Péter megszerezte harmadik elkapott TD-ját is, de az extra pontot blokkolta a Hurricanes (20–28). A mérkőzés kulcsmomentumának is tekinthető volt a Hurrikánok következő támadása. A rengeteg zászlóval, visszafújt touchdownnal és 4. kísérletes próbálkozással is tarkított támadássorozat végén Bencsics Márk átadásából ismét Elek Ádám szerzett hatpontost (20–35). Később a Rebels védelmének is sikerült egy átadást megkaparintania, de a labdaszerzést nem tudták pontokra váltani.

Az utolsó játékrészben a Rebels már csak szépíteni tudott, míg a vendégek oldalán két könnyűnek tűnő mezőnygólkísérlet maradt kihasználatlanul (27–35).

„Rengeteg hibával játszottunk, ami megbosszulta magát. A felkészülésünk sem sikerült a legtökéletesebben, a mi csapatunk nem olyan szervezett, hogy ezeket kiküszöböljük. Az sem segít nekünk, hogy a sorsolásunk elején már megmérkőzünk a tavalyi két döntőssel" – nyilatkozta Lesi Tamás játékos-edző a lefújást követően.

„Első mérkőzésnek tökéletesen megfelelt. Minden kezdet nehéz, de az út jó, amin haladunk. A hibáinkat ki kell javítani a következő meccsre, és akkor még jobb teljesítménnyel rukkolhatunk ki" – foglalta össze a látottakat Kovács Zsolt, a Hurricanes vezetőedzője.

A Rebelsnek tehát nem lesz könnyű feladata a következő héten sem, hiszen a címvédő Budapest Wolveshoz látogat, és egy esetleges újabb vereséggel már a szezon elején nehéz helyzetbe kerülne. A Budapest Hurricanes a teljes tavalyi szezont kihagyó – és a HFL küzdelmeiben újoncnak tekinthető – Nyíregyháza Tigersszel mérkőzik meg idegenben.

GYŐR SHARKS–NYÍREGYHÁZA TIGERS

A szombati játéknap másik találkozóján a Győr Sharks fordulatos mérkőzésen, 41–27-re múlta felül a HFL-ben debütáló, a CEI 2012-es szezonját megnyerő Nyíregyháza Tigers alakulatát.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, és az első játékrészben tetemes előnyre tettek szert (0–13). A győri támadógépezet az egész első félidőben döcögősen működött, a hazaiak Pápai Róbert visszahordásának köszönhetően tudtak csak pontokat szerezni (7–13).

A szünet után mintha kicserélték volna Grátz Vilmos legénységét és zsinórban 27 pontot szereztek, melyre nem érkezett nyíregyházi válasz (34–13).

A Tigers kicsit megkésve válaszolt Yordan Vasil passzainak köszönhetően, de így is belátható közelségbe hozta csapatát (34–27), vendégek reményeit azonban szertefoszlatta a Sharks hajrában szerzett touchdownja, mellyel beállították a végeredményt is (41–27). Érdekesség, hogy hazai oldalon kizárólag futott touchdownból szerzett pontott a támadóegység. Hegedűs Dániel három, míg Schwarz Ferenc két futott touchdownt ért el a bajnoki rajton.