A Tampa Bay ellen is elbukott a Colts

2011.10.04. 06:26
Josh Freeman, a Buccaneers quarterbackje az első hazai touchdownhoz hajtogatja szét az állományt<br /> (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 4. fordulójának hétfő esti rangadóján a mérkőzésen mindössze egyszer, a hajrában vezető Tampa Bay Buccaneers hazai pályán 24–17-re legyőzte az Indianapolis Coltsot.

Vendégként először kezdett pályafutása során mérkőzést Curtis Painter, nem is rosszul: az első játékból mezőnygól-távolságig juttatta a Coltsot (Adam Vinatieri 45 yardról nem hibázott, 0–3), majd két rövid LeGarrette Blount futás és egy pontatlan Freeman passz után ismét a Csikók támadói következtek.

Labdavesztés után kedvező pozícióból jöhettek a Kalózok, Connor Barth lövése azonban a kapufát trafálta telibe. Painter a 3/4-es kezdése után hét pontatlan átadási kísérlettel jelentkezett, mielőtt Brody Eldrige-nek adott rövid passzával megszakadt a rossz sorozat, ezen felbuzdulva pedig 87 yardos TD-passzt adott egyből Pierre Garconnak.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő            partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Érdekes, hogy a túloldalon Arrelious Benn épphogy kilépett a pályáról, így érvénytelenítették 62 yardos TD-jét, itt pedig a Colts elkapó épphogy bent tudott maradni, így 7–3 helyett 0–10-et mutatott hazai szempontból az eredményjelző.

A következő támadássorozat elején javította hibáját Benn – egy 43 yardos elkapással – majd két szép Blount megmozdulás után végül Freeman futott 1 yardos touchdownt (7–10). Sőt, a hazaiak az utolsó két percben az egyenlítésért/vezetésért támadtak, ám az első félidei 9.(!) szabálytalanságuk után végül Barth 37 yardos mezőnygólját is annulálták (Robert Mathis sackje utáni nagy sietségben –nem volt már hazai időkérés–az egyik támadó nem ért le időben a pályáról, így egyszerre 12-en voltak fent).

SZAVAZÁS

Ön szerint mire megy az Indianapolis Colts Peyton Manning nélkül?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második félidő elején aztán már sem a kapufa, sem a szabálytalanság nem akadályozta meg Barth (46 yardos) mezőnygólját, így egyenlítettek a hazaiak (10–10), ám egy újabb nagy Garcon-játékot követően 59 yardos touchdownt szereztek a Csikók (10–17).

Egy 4. és 1-et is megoldva (a csereirányító Josh Johnson futásával) még a 3. negyed legvégén egyenlített a Tampa Bay Freeman Preston Parkernek adott 13 yardos TD-passzával, így döntetlen állásnál fordultak a csapatok a záró játékrészre (17–17).

Ott azonban hiába ért el gyorsan mezőnygól-pozícióba a Colts, köszönhetően Reggie Wayne Pazar elkapásának, Vinatieriazonban 43 yardról ezúttal, ha kevéssel is, de mellé lőtt (igaz, a snap sem volt a legtökéletesebb). Jó helyről támadhatott így tehát a Tampa Bay, ám két újabb szabálytalanság, majd egy mínusz két yardot hozó futás után 2. és 33 jöhetett, a szinte reménytelen próbálkozást végülis nem tudta megoldani a Buccaneers, így puntra kényszerültek a vendéglátók.

A védelem a túloldalon is jól működött (3. és 22 is volt), így ismét követtek a Kalózok, és gyakorlatilag Blount egyedül fordította meg az állást (52 yardot és egy TD-t futott ebben a drive-ban) 3:15-tel a vége előtt (24–17).

A Csikók ezután már sem támadásban (4. és 5-re punt), sem védekezésben (Freeman és Blount két kulcsfontosságú first downt hozott össze) nem tudtak kiemelkedőt alakítani, így a Buccaneers végül megnyerte az összecsapást. Freeman karrierje 16. sikerét aratta, ebből már a kilencediket úgy, hogy győztes drive-ot kellett vezetnie, míg a Manning-vesztette Colts 1998 után először rajtolt négy vereséggel.