A Cowboys megtörte a bajnokok sikersorozatát

2012.09.06. 06:10
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) nyitó mérkőzésén a címvédő New York Giants hazai pályán 24–17-re kikapott a csoportrivális Dallas Cowboystól. A vendégek részéről a 307 passzolt yardig és 3 touchdownig jutó Tony Romo mellett a 20 futásból 131 yardot termelő DeMarco Murray és a 114 egysége mellett két hatpontost összehozó elkapó, Kevin Ogletree teljesítménye mindenképp kiemelendő, a hazaiaknál Eli Manning ugyan el nem adta a labdát, de 213 yardja és egy TD-je kevésnek bizonyult.

Miles Austin nagyszerű elkapása gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést: ezúttal a Cowboys örülhetett (Fotó: Action Images)

Érdekesség, hogy a legutóbbi alapszakasz utolsó mérkőzésén pont ez a két csapat csapott össze a csoportelsőségért (ugyanebben a szereposztásban), akkor a Giants a győzelemtől akkora lendületet kapott, hogy meg sem állt a végső sikerig.

2004 óta az aktuális Super Bowl-győztes hazai mérkőzésével indul a idény, és eddig kivétel nélkül mindig a címvédő győzelmével ért véget – de csak eddig.

Pedig nem indult jól a mérkőzés a Kovbojok számára, a támadófal rengeteg bemozdulása (false startok) állandóan megakadályozta a menetelést, és a viszonylag biztos pontnak számító Phil Costa is hamar kiesett sérülés miatt. A futójáték egyik oldalon sem működött kezdetekben, nem úgy a passzjáték, aminek fő áldozata a Cowboys elsőkörös cornerbackje, Morris Claiborne volt.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Az első labdaszerzés a Dallas részéről következett be, Sean Lee verte ki a labdát a Giants elsőkörös futója, David Wilson kezéből (fumble), de pont ezt követően sem szerzett a Cowboys, a hazai 37-esen elhalt az akció.

A második negyedet Tony Romo eladott labdája (interception) indította, Michael Boley ráadásul csak egy csúnya szabálytalanság miatt nem vitte vissza TD-re a labdát, de a büntetés és a rendkívül kedvező mezőnypozíció ellenére (a vendégek 1 yardosáról indulhattak Eli Manningék) csak mezőnygólig jutott a New York-i csapat, igaz, Victor Cruzon harmadik kísérletnél mintha a megengedettnél erőszakosabban védekeztek volna a vendégek (3–0).

Aligha gondolták ekkor a hazaiak, hogy ez lesz az utolsó alkalom, amikor vezetnek... A félidő hajrájában Dez Bryant nagy játéka után került jó pozícióba a texasi csapat, amelyet Kevin Ogletree használt ki, megszerezve a szezon első touchdownját (3–7). Az első 30 perc végén DeMarcus Ware másodszor is földre vitte Manninget, így a hazaiak lepörgették az időt.

A második félidő elején felpörögtek az események, előbb a Cowboys vezetett nagyszerű támadást, melynek végén ismét csak Ogletree szerzett, ezúttal 40 yardos touchdownt (3–14), majd a túloldalon Domenik Hixon 39 yardos elkapása teremtette meg a szépítés lehetőségét, Ahmad Bradshaw pedig a találkozó során először tudott igazán megindulni, egyből 10 yardos hatpontos lett az akció vége – a sikeres jutalompontot követően 14–10-re zárkóztak a hazaiak.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2012-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Nem sikerült azonban megfékezni a dallasi rohamokat a védelemnek, DeMarco Murray addig kavargott szinte saját célterülete irányába, míg egyszer csak kiszabadult, és 48 yardos futással a Giants 25-öséig nyargalt. Bár már a Giants hatyardosán is járt a Cowboys, végül meg kellett elégednie Dan Bailey 33 yardos mezőnygóljával (10–17), de a rövidre zárt New York-i támadás után jöhetett az újabb Cowboys-attak.

Ekkor közel kétszer annyi yardnál járt már a vendégcsapat, de a rengeteg szabálytalanság miatt a Giants 14-eséről indulva két büntetéssel később már 1. és 30-cal következhettek Romóék – ekkor reális esélye volt volt, hogy még mezőnygólt sem tudnak szerezni a vendégek. A dallasi irányító bevállalós passzát azonban Miles Austin parádésan húzta le, és meg sem állt a célterületig, 24–10-re módosítva a vendégek előnyét.

A hazaiak egy nyögvenyelős támadássorozat végén szépítettek a korábbi Cowboys-tight end Martellus Bennett 9 yardos elkapásával, de a Cowboys még egy szabálytalansággal együtt is megcsinálta az újabb drive során first downt, ki más, Ogletree hathatós közreműködésével, így az utolsó két percben simán lepörgethették az időt a vendégek és végül 24–17-re megnyerték a 2012-es idény első mérkőzését.

NEW YORK GIANTS–DALLAS COWBOYS 17–24