Ameobi: ez felért egy seggberúgással - Steven Taylor: Életem legrosszabb hétvégéje

2013.04.30. 11:04
Címkék
Alan Pardew szokásos magyarázkodása mellett megszólalt két veterán is mélyrepülés kapcsán. A klub alkalmazásában 20 éve álló Steve Harper...

Alan Pardew szokásos magyarázkodása mellett megszólalt két veterán is mélyrepülés kapcsán. A klub alkalmazásában 20 éve álló Steve Harper után a képzeletbeli dobogó második és harmadik fokán álló Shola Ameobi és Steven Taylor.Shola Ameobi és Steven Taylor.

Természetesen mint mindenki más, ők is el vannak keseredve. Az már egy másik kérdés, hogy a hangzatos nyilatkozatok után szombaton hogyan állnak oda a következő mérkőzésen. Nézzük, mit is mondott a 13. éve a klub alkalmazásában álló Ameobi, és a felnőtt csapathoz 10 éve felkerülő Taylor.

"A mosatni időszak a szezon mélypontja a számunkra, - kezdte Shola - aminek a csúcspontja ez a kiábrándító hazai vereség. A legrosszabb az volt, ahogyan kikaptunk. Elindult a játék, úgy voltunk vele, hogy mindent beleadunk, aztán kaptunk két gyors gólt, amitől padlót fogtunk.

A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy gólt kell szerezni, erre bekaptuk a harmadikat és vége is volt a játéknak. Tény, hogy nem működtünk csapatként, és ezért hat gólt kaptunk. Higgadtságra lett volna szükségünk, de nem így viselkedtünk.

A játékosok természetesen aggódnak, mert soha nem jó így kikapni. A következő három meccsre fel tudjuk használni ezt a vereséget, ami ha úgy tetszik felér egy seggberúgással...

Itt még bárki kieshet, egyik csapat sem elég jó ahhoz, hogy csak emiatt bennmaradjon, ahogy azt minden évben látjuk. Ezen a héten ezt fogja felénk kommunikálni a manager, és biztos vagyok benne, hogy a játékosok megértik ezt. A következő meccsen nem az dönt majd, hogy ki milyen tehetséges játékos, hanem hogy aznap ki akarja jobban a győzelmet. Szombaton a Liverpool akarta jobban. Mind csalódottak vagyunk, de tulajdonképpen az a helyzet, hogy nem végeztük a munkánkat. Ha valaki eljön a te pályádra és lenyom, az nem jó érzés. Teljesen érthető módon sok haragot láttam az öltözőben."


Steven Taylor sem repesett az örömtől: "Ez volt a karrierem legrosszabb hétvégéje, és biztos vagyok benne, hogy a srácok nagy része is így van ezzel. El kell fogadnunk minden kritikát, mert teljes mértékben megérdemelt.

Három meccs van hátra, és fontos, hogy összetartson a csapat. Ha ez nem sikerül, akkor minden összeomolhat. Ha csak egy ember nem húzza az igát, nem megyünk semmire.

Nagyon rosszul érzem magam. Szeretnék bocsánatot kérni minden szurkolótól aki a eljött a helyszínre, hogy megnézze a meccset vagy a televízió előtt ült, és mindenkitől, akinek fontos ez a klub. Szörnyű, szörnyű érzés ez számunkra.

Már az első öt percben nagyon kinyíltunk. A Liverpool idejött, játszani akartak és azt is csinálták, amit akartak."

Még három kupadöntő hátra van. Igazán úgy lehet bocsánatot kérni (és főleg kapni), ha ezeken a meccseken szívvel-lélekkel összeszedik a bennmaradáshoz szükséges pontokat.

Hajrá Newcastle!

Mark29

Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
4 perce

Cristiano Ronaldo megszerezte az első és a második gólját is a vb-n – videók

Foci vb 2026
18 perce

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
20 perce

Ronaldo megtörte gólcsendjét, duplázott, Portugália pedig kiütötte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
21 perce

Harry Kane az angol, Jordan Ayew a ghánai csatársorban – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
24 perce

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
39 perce

Portugália 5–0-ra megverte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
39 perce

Öttusa: Kósa Nóra az U17-es után az U15-ös ob-t is megnyerte

Utánpótlássport
51 perce
Ezek is érdekelhetik