Gyanús fogadások Királyék mérkőzésére

Vágólapra másolva!
2009.12.07. 09:55
Címkék
Fogadási manipuláció gyanúja merült fel a vasárnapi RW Oberhausen–1860 München német másodosztályú labdarúgó-bajnoki kapcsán.
A DFB végül semmi gyanúsat nem észlelt: a zöld-feketében játszó 1860 1–0-ra nyert (Fotó: TSV 1860 München)
A DFB végül semmi gyanúsat nem észlelt: a zöld-feketében játszó 1860 1–0-ra nyert (Fotó: TSV 1860 München)

A találkozó előtt húsz perccel a negyedik játékvezető figyelmeztette a két csapatot, hogy a mérkőzésre szokatlan mennyiségű fogadás érkezett, és ez „riasztotta" a fogadási csalásokat vizsgáló rendszert.

„Húsz perccel a kezdés előtt Hellmut Krug, a volt FIFA-játékvezető bejött az öltözőbe, és elmondta, hogy a Betradar rendszer gyanús mennyiségű fogadást észlelt, így a meccset külön figyelik" – nyilatkozta Robert Hettlich, a müncheniek sajtósa.

„A rendszer riasztott, mert rendkívül magas téteket tettek fel a találkozóra a nemzetközi fogadóirodáknál, így aztán megkértük Hellmut Krugot, hogy figyelmeztesse a két csapatot, a vezetőségüket, valamint a játékvezetőket" – mondta a bajor Radio Sportnak Rainer Koch, a Német Labdarúgó-szövetség alelnöke.

A találkozón a FIFA-bíró Thorsten Kinhöfer külön figyelte a lelátóról a játékvezető, Christian Fischer teljesítményét. A mérkőzést a 63. percben Marinko Miletic öngólja döntötte el az 1860 javára.

„Tudomásom szerint semmi rendkívülit nem észleltek a meccsen, az öngól balszerencsés szituáció eredménye volt" – mondta Hettlich a Welt Online-nak.

Legfrissebb hírek

Gauff lemosta a pályáról Swiateket Madridban, a férfiaknál Medvegyev búcsúzott a mestertornán

Tenisz
1 perce

Waltner Róbert: Böde Dániel nekem is köszönheti, hogy most itt tart

Labdarúgó NB I
2 perce

Német Kupa-ezüstérmes Németh Hanna és Pápai Emőke a Werder Bremennel

Német labdarúgás
15 perce

Ikreket vár Vámosék csapattársa, kihagyja a budapesti kézilabda négyes döntőt

Kézilabda
26 perce

Férfi kézilabda BL: Veszprém–Magdeburg

Kézilabda
44 perce

Adolf Balázs és Opavszky Réka sikere a kajak-kenu válogatón

Kajak-kenu
1 órája

A Real Madrid két héttel meghosszabbítja Modric és Lucas Vázquez szerződését – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

A Nagyszombaté lett a Szlovák Kupa

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik