Timo Werner vezérletével a Leipzig legyőzte az Augsburgot

2023.04.15. 15:20
Werner két gólig és egy gólpasszig jutott (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában az RB Leipzig Timo Werner két góljával és egy gólpasszával 3–2-re megverte az Augsburgot.

BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
RB LEIPZIG–AUGSBURG 3–2 (3–1)
Lipcse,
Red Bull Aréna, 46 058 néző. Vezette: M. Fritz
LEIPZIG: Blaswich – Klostermann, Orbán, Gvardiol – Henrichs, Kampl (Laimer, 79.), Haidara, Raum (Halstenberg, 85.) – Szoboszlai (A. Diallo, 85.), Dani Olmo (Nkunku, 73.) – T. Werner (André Silva, 85.). Vezetőedző: Marco Rose
AUGSBURG: Koubek – M. Bauer, Gouweleeuw, Uduokhai (Renato Veiga, 79.) – Gumny (F. Jensen, 38.), Engels (Baumgartlinger, a szünetben), Rexhbecaj, Iago – Pedersen, Maier (R. Vargas, 61.) – Beljo (Cardona, 61.). Vezetőedző: Enrico Maassen
Gólszerző: Kampl (10.), T. Werner (32., 35.), ill.Maier (5.), R. Vargas (82.)

Bár a mérkőzés első helyzete Szoboszlai Dominik nevéhez fűződött, az első gólt az Augsburg szerezte, szép támadás végén Arne Maier bombázott a léc alá. Nem sokáig örülhetett azonban a vendégcsapat, ugyanis öt perccel később Timo Werner passzából Kevin Kampl egyenlített. A gyors gólváltás után visszavettek a csapatok, így nagyjából 20 percen át nem történt semmi érdemleges, aztán viszont jött Werner. A 27 éves csatár előbb Henrichs beadását követően talált be, majd 20 méterről bombagólt lőtt, megszerezve pályafutása 100. Bundesliga-találatát. A félidő hátralevő részében pedig ellabdázgatott a lipcsei együttes, míg a vendégek nem tudtak semmit felmutatni.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, talán csak abban volt változás, hogy kicsit többet birtokolta az Augsburg a labdát, mint az első 45 percben. Lényegében telt az idő, a Leipzig nem erőltette a támadásokat, erre a bajorok találtak egy gólt Ruben Vargas révén, ami újra izgalmassá tette a találkozót. Igaz, az egyenlítésre nem igazán volt esély, a hazaiak kontráiban volt csak veszély, Christopher Nkunku le is zárhatta volna a meccset, ám elhibázta a ziccert.

Tehát az őszi hatgólos döntetlen után ezúttal öt találat született, és sikerével a Leipzig jobb gólkülönbségével megelőzte a vasárnap pályára lépő Union Berlint, míg az Augsburg zsinórban az ötödik összecsapásán maradt nyeretlen. 3–2

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Bayern München–Hoffenheim 1–1
(Pavard 17., ill. Kramaric 71.)
1. FC Köln–Mainz 1–1(Ljubicic 51., ill. Ajorque 17.)
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 3–3(T. Coulibaly 78., Vagnoman 84., Silas 90+7., ill. Haller 26., Malen 33., G. Reyna 90+3.)
Kiállítva:Mavropanosz (VfB Stuttgart, 39.)

KORÁBBAN
Pénteken

Schalke–Hertha BSC 5–2(Skarke 3., Bülter 13., 78., Terodde 48., Kaminski 90+2., ill. Jovetics 45+3., Richter 84.)

KÉSŐBB
18.30:Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach (Tv:Arena4)

Vasárnap
15.30:Werder Bremen–Freiburg (Tv:Arena4)

18. Hertha28571633–55–2222
Pont nélkül maradt a piros mezes Augsburg (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 2–3

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Leipzig otthon tartotta a három pontot!

90+1. perc: Silva nem engedett elvégezni egy bedobást, ezért sárgult be.

90. perc: Négy perc a ráadás.

88. perc: Nkunku lezárhatta volna a meccset! Kontrázhatott a Leipzig, Nkunku egyedül vezethette a labdát Iagóra, akit ki is cselezett, de aztán 10 méterről a kapu fölé emelt!

85. perc: Hármas hazai csere. Raum, Szoboszlai és Werner helyén Halstenberg, Diallo és André Silva.

83. perc: Laimer lőtt 20 méterről, de épp a kapus ölébe.

82. perc: GÓL! SZÉPÍT AZ AUGSBURG!Vargas elé pattant a labda, aki egyből lőtt 15 méterről, a labda pedig a bal alsónál utat talált a hálóba! Blaswich erről egy kicsit lemaradt. 3–2

79. perc: Egy-egy csere mindkét oldalon. Kampl helyére Laimer, mígUduokhai helyéreRenato Veiga állt be.

74. perc: Raum kapott szövegelésért sárgát.

73. perc: Nkunku az első lipcsei csere, aki Dani Olmo helyére állt be.

65. perc: Cardona lőtt jócskán mellé 10 méterről, kiszorított helyzetben.

63. perc:Gouweleeuw tartotta fel Dani Olmót, sárga lapot kapott.

61. perc: Lejött Maier és Beljo, beállt Vargas és Cardona.

59. perc: Gvardiol lőtt 25 méterről középre, a kapus fogta.

Az Augsburg nem nagyon tud támadásokat vezetni, a Leipzignek pedig nem sürgős.

48. perc: Iago húzta vissza Henrichset, újabb sárga lap.

48. perc: Uduokhaié az első sárga lap.

46. perc: Vendégcsere volt a szünetben.Engelst váltottaBaumgartlinger.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

A szünetre már magabiztos előnybe került a lipcsei csapat (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 0–0

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Két perc hosszabbítást mutatott fel a tartalék-játékvezető.

45. perc:Maiertekert kapura egy szabadrúgást az oldalvonal mellől, Blaswich fölé öklözte a labdát.

38. perc: Máris cseréltek a vendégek, Gumny helyére Jensen állt be.

Werner a harmadik gól után (Fotó: AFP)

35. perc: ÚJABB WERNER-GÓL!Kampl emelte oda a labdát Wernernek, aki egy átvétel és egy pattanás után a léc alá bombázta a labdát 20 méterről! Bombagól! 3–1

32. perc: GÓL! MÁR A HAZAIKNÁL AZ ELŐNY!Henrichs adott be jobbról, Werner pedig 10 méterről a jobb alsóba lőtt! 2–1

Az egyenlítő gól óta nem sok izgalom történt a pályán.

Kampl (fehérben) gólja (Fotó: AFP)

Kampl fájlalta a mellkasát a gólöröm közben, valószínűleg ráesettBauer, amikor a lipcsei játékos a gólt lőtte, de a 32 éves futballista folytatni tudja.

10. perc: GÓL! EGYENLÍT A LEIPZIG! Werner húzott el a jobb szélen, a beadására Kampl érkezett a röviden, aki 5 méterről belepöcizett a labdába, ami a kapu bal oldalában kötött ki! 1–1

Ekkor még az Augsburg örülhetett (Fotó: AFP)

5. perc: GÓL! VEZET AZ AUGSBURG!Pedersen tette ki a bal oldalra a labdát, onnan Iago középre tett, Maier pedig 8 méterről a léc alá bombázott! 0–1

3. perc: Werner ugratta ki Szoboszlait, aki éles szögből a kapu jobb oldalát vette célba, deKoubek bravúrral kiütötte a félmagas lövést!

A Leipzig fehér, az Augsburg piros szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A hazaiaknál Forsberg és Simakan sem játszhat betegség miatt, míg Poulsen, Schlager és Gulácsi sérült, így elég szűkös a kispad, de Nkunku immár bevethető.

Ősszel 3–3-at játszott egymással a két csapat, ráadásul úgy, hogy az Augsburg 3–0-ra vezetett, innen egyenlített az utolsó 20 percben a Leipzig.

A felek eddigi 13 Bundesliga-mérkőzésén hét lipcsei siker mellett öt döntetlen és egy Augsburg-győzelem született.

Mindkét együttesnek kellenek a pontok, a lipcseiek még mindig nagy harcot vívnak a Bajnokok Ligája-helyekért, míg a vendégek számára még nem biztos a bent maradás, hátrafelé kell tekintgetniük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az RB Leipzig–Augsburg mérkőzés a Bundesligában!