„Hogy kő esett-e le a szívemről? Tulajdonképpen igen, a Dortmundnál nem nagyon bízhattam a csapatba kerülésben, a VfB-nél viszont megkaphatom a lehetőséget" – válaszolta a szerződéskötés után a Nemzeti Sport érdeklődésére a 29 esztendős Hajnal Tamás.
„Fél évre érkeztem a nagy múltú Stuttgarthoz kölcsönbe, és ha a szakmai stáb elégedett lesz velem, nem is megyek vissza a Dortmundhoz. Szerdától kapcsolódom be új együttesem edzésmunkájába, és előfordulhat, hogy szombaton, a Mönchengladbach elleni bajnokin már be is mutatkozom" – fogalmazott a középpályás, akit a nyáron egymillió euróért végleg megvehet a Stuttgart, feltéve, hogy a csapat bennmarad az élvonalban.
A napokban a világbajnok olasz Mauro Camoranesi szerződését felbontotta a VfB, ami szintén azt bizonyítja, hogy igen magasan van a mérce – tudja ezt Hajnal Tamás is.
„A tabellán elfoglalt helyezésénél sokkal jobb csapat a Stuttgart, tele válogatott futballistákkal – szögezte le a magyar karmester. – Sohasem volt gondom a beilleszkedéssel, a jól elvégzett munkát mindenhol díjazzák, úgyhogy nincs más feladatom, mint megfelelni a kívánalmaknak. Noha ebben az idényben nem szerepeltem még tétmérkőzésen, érzek magamban annyi erőt és elhivatottságot, hogy bizonyítsam: én vagyok az a kreatív, a labdát sokszor elkérő középpályás, akire a Stuttgartnak szüksége van."