Frei duplájával megverte a Dortmund a Bayernt

2007.01.26. 22:46
A Borussia Dortmund 3-2-re legyőzte a Bayern Münchent a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Signal Iduna Parkban (korábban Westfalenstadion). Az észak-rajna-vesztfáliai együttes a második félidőben két perc alatt fordította meg a mérkőzést. Ez volt az új vezetőedző, Jürgen Röber csapatának harmadik hazai, összességében pedig a hatodik győzelme.
Alexander Frei volt ennek a mérkőzésnek a kulcsfigurája
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A csordultig megtelt arénában 80 708 néző látta a két nagy rivális összecsapását, amelynek 12. percében megszerezte a vezetést a Dortmund.

Ekkor a brazil Dede kapott kitűnő labdát a bal szélen, remekül centerezte középre a labdát, ahol Alexander Frei Phillip Lahm mellett felugorva a tehetetlen Oliver Kahn kapujának jobb oldalába fejelt (1-0).

A Bayern nem nagyon tudott újítani, nemsokára mégis minden különösebb előzmény nélkül egyenlített. A 25. percben a félpályáról elvégzett Willy Sagnol-szabadrúgás a kapu elé szállt, Daniel van Buyten érkezett az ötösön, és a kapuba passzolt (1-1).

A nagy taktikai csatában a 42. percben született az újabb gól – félig a tragikusan működő Borussia-védelem hozta össze.

Haszan Szalihamidzics adott be jobbról, Brzenska és Metzelder egymást akadályozta a 16-oson belül, Roy Makaay ott termett, és megszerezte idénybeli tizedik találatát (1-2).

A második játékrészben egy egészen más Dortmundot láthattak a nézők. A sárga-feketék támadásba lendültek, és két perc alatt megfordították a mérkőzést.

Az 57. percben lemásolták az elsó gólt, hiszen most is Dede adott be balról, és Frei fejelt pontosan Kahn mellett a jobb sarokba (2-2).

Az 59. percben megint Dede volt az, aki szögletet harcolt ki, a balról a hosszú oldalra átszálló labdát Frei fejelte be a kapu elé, ahol a brazil Tingának már nem volt nehéz dolga (3-2).

A hátralévő időben meglehetősen magabiztosan őrizte előnyét a Dortmund, a bajoroknak a cserék ellenére sem sikerült eléggé felpörgetniük a játékukat.

A Bayern München már a negyedik idegenbeli vereségét szenvedte el ebben a bajnokságban, és a hátránya hat pontra nőhet az éllovas Werder Bremen és a második helyen álló Schalke 04 mögött.

Jürgen Röber vezetőedzőnek ez volt az első mérkőzése a Dortmund kispadján, a bajnokverésnél jobb bemutatkozást nem kívánhatott volna magának.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSŰG (BUNDESLIGA)

A 18. FORDULÓ ELSŐ MÉRKŐZÉSÉN:
  • Borussia Dortmund–Bayern München 3-2 (Frei 12., 57., Tinga 59., ill. Van Buyten 25., Makaay 42.)