A Bayern és a Hamburg profitált a Bremen vereségéből

2005.11.26. 17:50
Hat pontra nőtt a listavezető Bayern München előnye a német labdarúgó első osztályban, miután a címvédő 2-1-re legyőzte a Mainzot, míg a forduló előtt második helyezett Werder Bremen 2-1-re kikapott Gelsenkirchenben, az AufSchalke Arenában. Ez volt a brémaiak harmadik veresége ebben a szezonban. Ugyanakkor remek hajrával nyert a Hamburg Leverkusenben, így átvette a második helyet.
Kevin Kuranyinak a mai kettővel együtt már kilenc gólja van ebben a szezonban
Reuters
Reuters
Csaknem vízválasztó volt a 14. forduló a német Bundesligában. Az éllovas Bayern München akár nyolc pontra is növelhette volna az előnyét a közvetlen üldözőivel szemben, de a Hamburg a 82. percben győztes gólt ért el Leverkusenben, a BayArenában, így átvette a második helyet a Werder Brementől, amely kikapott Gelsenkirchenben.

Kevin Kuranyi már a második percben vezetést szerzett a Schalke 04-nek az AufSchalke Arenában a forduló rangadóján a Bremen ellen. Ekkor brazil Naldo akarta hazaadni a labdát Reinke kapusnak, de a labda nagyon rövid volt, a válogatott csatár lecsapott rá, és a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).

Az 55. percben megérdemelten egyenlítettek a zöld-sárga mezesek – a paraguayi Nelson Valdez volt jókor jó helyen egy bal oldali szöglet után, és a hálóba fejelte az Owomoyela által megcsúsztatott labdát (1-1).

A mérkőzést eldöntő találat Kuranyi nevéhez fűződött, aki a Kobiasvili lövése után Reinkéről kipattanó labdát pofozta a hálóba közelről a 64. percben (2-1).

Noha a Werdernek voltak még helyzetei, nem tudott egyenlíteni, ráadásul a 81. perctől Frings kiállítása miatt tíz emberrel próbált rohamozni. A Bremennek ez volt a harmadik veresége ebben a szezonban, mind a három kudarcot idegenben szenvedte el Thomas Schaaf együttese.

A Michael Ballackot nélkülöző Bayern München a perui Claudio Pizarro duplájának köszönhetően győzött 2-1-re a Mainz ellen az Allianz Arenában, ezzel megerősítette vezető helyét.

A Hamburg David Jarolim révén a 82. percben szerezte meg a győztes gólt a Leverkusen otthonában, ezzel élt a Bremen veresége miatt adódó lehetőséggel, és átvette a második helyet a táblázaton.