Magabiztosan verte a Bayern a Brémát

2005.11.05. 18:01
Bár már az első percben vezetést szerzett a vendég Werder Bremen a Bayern München otthonában, a 12. forduló rangadóját a bajorok nyerték magabiztos játékkal. A forduló krónikájához tartozik még, hogy Dárdai Pál végig a pályán volt a Herthában, amely 3-0-ra verte a Kaiserslauternt.
Michael Ballack (balra) és Johan Micoud fejpárbaja a Bayern–Bremen mérkőzésen
Reuters
Reuters

A német bajnokság 12. fordulójának rangadóját a bajnoki címvédő, jelenleg listavezető Bayern München és a két évvel ezelőtti bajnok, jelenlegi második Werder Bremen játszotta egymással.

Aki lemaradt az első néhány percről, az bizony két gólt sem látott, miután a vendégek részéről Klose fejese már az első percben betalált Oliver Kahn hálójába. A bajorok azonban nem ijedtek meg, hiszen Schweinsteiger két perccel később már ki is egyenlített. Ezt követően kissé lecsillapodtak a felek, mert bár mindkét kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek, a viharos offenzívák ezúttal elmaradtak. Egészen a félidő hajrájáig, amikor előbb Pizzaro, majd egy briliáns akció végén Makaay is betalált a brémaiak kapujába, amellyel megtörte saját, több mint 1100 perce tartó gólszünetét. A második félidőben aztán mintha elfáradtak volna a vendégek, a Bayern sorozatban vezette az akciókat, de újabb gól már nem született. A két csapat pozíciója nem változott a tabellán, ám ha a Hamburg vasárnap győzni tud a Mönchengladbach otthonában, akkor a brémaiak a harmadik helyre szorulnak

A magyar érdekeltségű csapatok közül ma a Hertha lépett pályára, amelyben Dárdai Pál végig játszotta a 90 percet. Nyertek is simán a berliniek a kieső zónában tanyázó Kaiserslautern ellen. Marcelinho már a hetedik percben vezetéshez jutatta a a Herthát, majd a második félidő elején Pantelic, majd az ő átadása után Rafael talált be, s ezzel el is dőlt a mérkőzést. A 3-0 volt egyébként a forduló divateredménye, hiszen a Hertha mellett a Schalke és a Frankfurt is ennyire győzött.

A Wolfsburg a 88. percig vezetett, a kiesés elől menekülő Köln ellen, ám ekkor Epstein egyenlített. Még rosszabbul járt a Hannover, amely a 86. percig vezetett már 2-0-ra is vezetett a Mainz ellen, ám a vendégeknek sikerült egyenlíteniük. A Dortmund viszont hiába egyenlített Ricken révén Leverkusenben, néhány perccel a vége előtt Kringe a saját kapujába talált be, így végül a hazaiak örülhettek.