Németország: Christian Ziege visszavonult

2005.10.20. 12:33
Bejelentette visszavonulását Christian Ziege, a Mönchengladbach labdarúgócsapatának védője.

A 72-szeres válogatott, ballábas futballista már hónapok óta nem tudott pályára lépni, mivel makacs ízületi bántalmakkal küszködik.

Ziege szép pályafutást tudhat maga mögött, hiszen 198 német bajnoki mérkőzésen 37 alkalommal volt eredményes, a német válogatottal pedig 1996-ban Európa-bajnokságot nyert.

A remek rugótechnikájú játékos a Bayern Münchenben lett ismert játékos, majd megfordult az AC Milannál, a Middlesbroughnál, a Liverpoolnál és a Tottenhamnél is, mielőtt Mönchengladbachba igazolt volna. Utolsó bajnoki mérkőzését május 31-én játszotta, amikor csapata 5-1-re kikapott a Bayer Leverkusentől.

Ziege elmondta, hogy nagyon elégedett a pályafutásával, hiszen német és olasz bajnok , UEFA-kupa-győztes, Európa-bajnok és világbajnoki második is volt, a legtöbb játékos ennek a töredékével is elégedett lenne.