Az oroszok nem viccelnek: Guardiola, Capello és Benítez is a jelöltek között

2012.07.10. 16:30
null
Marcelo Bielsa és Josep Guardiola is a jelöltek között(Fotó: Reuters)
Címkék
Az Orosz Labdarúgó-szövetség (RFU) közzétette listáját, mely a hivatalos szövetségikapitány-jelölteket tartalmazza. A szövetség – mely az Eb után távozott Dick Advocaat utódját keresi – tizenhárom edzőt keres meg ajánlatával.

 

A listán négy, Bajnokok Ligáját nyert szakvezető található: Rafa Benítez, Josep Guardiola, Fabio Capello és Marcello Lippi – a jelöltek között válogatott csapattal az utóbbié a legnagyobb trófea, hisz 2006-ban világbajnok lett az olasz nemzeti együttessel.

Marcelo Bielsa és Harry Redknapp erősíti még a nemzetközi részleget, az orosz edzők közül pedig a legtekintélyesebbek lettek kapitányjelöltek. Anatolij Bisovec, Valerij Gazzajev és Jurij Szjomin egyaránt irányította már a válogatottat, Valerij Nepomnacsnij nevéhez fűződik Kamerun történetének legjobb vb-szereplése (negyeddöntő, 1990), Jurij Krasznozsan legutóbb az Anzsi edzője volt, Andrej Kobelev a Krilja Szovjetov Szamarát irányítja, Nyikolaj Piszarev pedig jelenleg az U21-es csapat szövetségi edzője.

Vitalij Mutko orosz sportminiszter szerint még július 20. előtt megnevezi a szövetség az új szövetségi kapitányt.

„Nincs sok időnk az új kapitány megtalálásával, ugyanis az orosz bajnokság július 20-án kezdődik. Az új kapitánynak szintén idő kell a felkészülésre, márpedig augusztus 15-én Elefántcsontparttal játszunk, aztán jönnek a vb-selejtezők Észak-Írország és Izrael ellen" – mondta korábban Mutko.

A felsoroltak közül ötnek – Guardiola, Capello, Redknapp, Benítez, Nepomnacsnij – nincs jelenleg csapata, és orosz szövetség egyik bennfentese múlt héten azt mondta, hogy Capello ezen a héten kétéves szerződésajánlatot kaphat.

Az orosz jelöltek között az 57 éves Gazzajev tűnik a legesélyesebbnek, a CSZKA Moszkvával 2005-ben UEFA-kupát nyerő mester jelenleg az élvonalba feljutó Alanyja Vlagyikavkaz elnöki tisztségét tölti be, míg a szurkolói szavazáson Guardiola vezet nagy fölénnyel.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: jön az ötödik meccs a Fehérvár és a Klagenfurt között az osztrák hokiligában

Minden más foci
4 órája

Most a Fradi botlott; Slot reméli, Rossi tekintettel lesz a Liverpoolra

E-újság
4 órája

Beszédes fakardok – Kő András publicisztikája

Egyéb egyéni
4 órája

Csendes alföldi este – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
4 órája

Clayton nagyot hajrázott, de Humphries nyerte meg a belga Darts Opent

Egyéb egyéni
5 órája

Niké Liga: egy gól kevés volt a Komárom pontszerzéséhez

Minden más foci
5 órája

Káprázatos gólok, Vinícius duplázott, Valverdét kiállították – a Real megverte az Atletit

Spanyol labdarúgás
5 órája

Otthon vesztett rangadót a Lyon, hazai pályán kapott ki a Marseille is

Francia labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik