Dánia: brazil góllal ötödször kupagyőztes a Köbenhavn

2012.05.17. 21:16
Címkék
Ötödször nyerte meg a labdarúgó Dán Kupát a Köbenhavn, amely a sorozat fináléjában minimális különbséggel bizonyult jobbnak a Horsensnél. A mérkőzést eldöntő találatot Claudemir szerezte, a brazil légiós a 42. percben volt eredményes.

A Köbenhavn 1995, 1997, 2004 és 2009 után tudta megnyerni a honi kupasorozatot – további három alkalommal (1998, 2002, 2007) volt döntős –, a vesztes Horsens első bálozó volt a kupák történetében.

Utóbbi azonban vesztesként is készülhet a nemzetközi kuparészvételre, sőt, bajnoki szereplése is feljogosítja erre – két fordulóval a bajnoki zárás előtt a harmadik helyen áll –, azt viszont még nem lehet tudni, hogy melyik szakaszban kapcsolódik be az Európa-liga küzdelmeibe. A Köbenhavn bajnoki éllovasként jó eséllyel pályázik a BL-részvételre.

DÁN KUPA
DÖNTŐ
FC Köbenhavn–Horsens 1–0 (Claudemir 42.)

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda Extraliga: Bagyinka Fanni távozott Kaposvárról

Röplabda
11 perce

Egyetlen századdal és egyetlen hellyel marad le a 100 méter döntőjéről Takács Boglárka

Atlétika
21 perce

A Balatonban állva mutatta be új mezeit az NB III-as BFC Siófok

Labdarúgó NB II
28 perce

„Nagyon odatettük magunkat!” – örömszavak az ezüst után

Úszás
32 perce

Boszniában folytatja a volt FTC-, ZTE- és DVTK-középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
42 perce

Három századon múlt Tóth Anna továbbjutása 100 gáton az Eb-n

Atlétika
58 perce

Meghosszabbítja Kane szerződését a Bayern München – sajtóhír

Német labdarúgás
1 órája

Élje át újra, ahogy ezüstérmes lett a női 4x200-as gyorsváltó

Úszás
1 órája