Svájc: nem kapta vissza bevont licencét a Neuchatel Xamax

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.01.26. 13:18
Címkék
Nem kapta vissza a svájci liga (SFL) által január 18-án bevont licencét a Neuchatel Xamax labdarúgóklub, amelynek fellebbezését két bíróság is elutasította.

Az SFL csütörtökön közleményben jelentette be, hogy sem a kereskedelmi, sem a regionális bíróság nem fogadta el a klub kifogását, amely szerint a ligának nem volt jogosultsága a licenc visszavonására.

Az SFL azért zárta ki a bajnokságból az egyesületet, mert kiderült, hogy tavaly a szükséges pénzügyi garanciához egy hamis banki iratot mutatott be az illetékes testületnek.

A Neuchatelt májusban megvásárló orosz Bulat Csagajev azt ígérte, hogy Bajnokok Ligája-résztvevő csapatot épít majd fel, ám azóta egyik botrány követte a másikat: a csecsen üzletember négy edzőt is menesztett, s a mostani szezonban már korábban nyolc pontot vontak le a csapattól különböző kihágások és fizetéselmaradások miatt.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: rajtol az NB I tavaszi szezonja, Bournemouth–Liverpool a PL-ben

Minden más foci
5 órája

Jönnek-mennek – ha hagyják – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
5 órája

Van vér a pucájukban – Bobory Balázs jegyzete

Vízilabda
5 órája

Kerékpár: 2027-ben már a Girón is indulna az MBH

Kerékpár
5 órája

NS: Andoni Iraola: Megvan az erő ebben a magyar srácban; Eb-döntőben a magyar férfi vízilabda-válogatott!

E-újság
6 órája

Amióta lelassított, sokkal jobban teljesít a versenyeken

Csupasport
6 órája

Ollózós góllal egyenlített az Elche a hajrában, a Levante mégis megszerezte első hazai győzelmét

Spanyol labdarúgás
6 órája

Alaposan ráijesztett a Pisa az Interre, de végül simán nyertek Dimarcóék

Olasz labdarúgás
6 órája
Ezek is érdekelhetik