Hét ember vesztette életét egy marokkói labdarúgó-mérkőzés után kitört utcai verekedésben – adta hírül az MAP nevű marokkói hírügynökség. A nyugat-szaharai Mouloudia Dakhla és a Chabab Mohammadia meccse után a stadionból kiáramló szurkolók csaptak össze egymással.
A két csapat szurkolói kövekkel kezdték dobálni egymást, majd az összetűzéshez csatlakoztak járókelők is, akiknél kések és botok voltak. Helyszíni jelentések szerint a hét halott között két rendfenntartó is volt.
Nyugat-Szahara függetlensége régóta problémát okoz a térségben, a Polisario Front nevű szervezet gerillaháborút folytatott Marokkó ellen a terület függetlenségének kivívásáért, majd 1991-ben békét kötött az ENSZ-szel.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







