11-es párbaj: Hollandia-Spanyolország

Vágólapra másolva!
2010.07.08. 23:53
null
A hollandok egy lépésre kerültek a világbajnoki címtől (Fotó: Action Images)
Címkék
11-es párbajunkban két független szakértő latolgatja a hétvégekét  nagy meccsének esélyeit. Bízunk benne, hogy a lenti információk minden kedves olvasó számára hasznosnak bizonyulnak, és körültekintő döntéseket tudnak hozni a fogadásaiknál. Jó szórakozást kívánunk! (x)
AZ NSO ELEMZÉSE

HOLLANDIA–SPANYOLORSZÁG

Hollandia továbbra is őrzi százszázalékos mérlegét a világbajnokságon, mérkőzésről mérkőzésre javul az oranje játéka. A csoporttalálkozókon még többször is szenvedő németalföldiek támadójátéka az egyenes kieséses szakaszban már nem igazán vádolható visszafogottsággal, ami alighanem nagyban összefügg Arjen Robben visszatérésével. A három csoporttalálkozón szerzett öthöz képest, a ki-ki meccseken már hét gólnál tart a csapat, és Robben mellett Wesley Sneijder és Dirk Kuyt is káprázatosan játszik, talán csak Robin van Persie nyújt haloványabbat önmagához képest.

 

Intő jel lehet viszont Bert van Marwijk és csapata számára, hogy a védelem az elmúlt három meccs mindegyikén kapitulált, ami a spanyolok ellen, nem biztos, hogy megengedhető. Az eltiltott Gregory van der Wiel helyére bekerülő Khalid Boulahrouz kifejezetten bizonytalannak tűnt Uruguay ellen, ám a döntőre a jobbhátvéd és Nigel de Jong is visszatérhet a kezdőbe – s vele még stabilabb lehet a védekezés.

 

Spanyolország eddig egyik mérkőzésén sem brillírozott úgy, ahogy két éve az Eb-n, de a Svájc elleni találkozó óta szintén találkozóról találkozóra többet nyújtott, s úgy tűnik, még mindig vannak tartalékai. A védelem imponáló magabiztossággal áll a lábán, David Villa személyében pedig a torna egyik legnagyobb sztárját adja. Aligha kétséges, Vicente del Bosque csapata a fináléban is labdatartásra fog berendezkedni, bízva abban, elég lehet, akár csak egyszer megtörni az ellenfél hátsó alakzatát...

 

URUGUAY–NÉMETORSZÁG

A világbajnokságokon a harmadik helyért rendezett találkozókat általában a csalódott csapatok csatájaként szokták leírni. Ebből a szempontból érdemes megjegyezni, hogy Uruguay számára már a négy közé kerülés is nagy siker, míg a harmadik hely a dél-amerikaiak modern kori történetének legjobb eredménye lenne.

 

Luís Suárez és Jorge Fucile nem játszhatott az elődöntőben, az utolsó mérkőzésen azonban ismét ott lehetnek a csapatban, velük biztosan nem lesznek gyengébbek az „uruk". Az viszont kérdéses, hogy Diego Forlán – akiről utóbb kiderült, sérülten játszott a hollandok ellen – milyen hamar tud regenerálódni a szombati találkozóra, hiszen egyértelmű, csapatának ő a legfontosabb láncszeme és leghatékonyabb fegyvere. Nicolás Lodeiro és a csapatkapitány, Diego Lugano kiesése után pedig hatalmas érvágás lenne egy újabb sérülés.

 

Németország Thomas Müller nélkül nem nyújtotta ugyanazt a teljesítményt a Spanyolország elleni elődöntőben, mint Anglia (4–1) vagy Argentína (4–0) ellen, a Nationalelf taktikai vereséget szenvedett az Európa-bajnoktól. Az talán igaz, hogy Németországban többet vártak a mérkőzéstől, de a fiatal együttes számára alighanem a harmadik hely elérése is motiváló lehet, és az egyértelmű vereség talán épp elősegíti, hogy Joachim Löw fiai még jobban felszívják magukat szombatra.

HOLLANDIA–SPANYOLORSZÁG
Világbajnokság, döntő
Johannesburg; vasárnap, 20.30

A német–spanyol elődöntőben a szorzók szerint Spanyolország volt az enyhe favorit, de a pillanatnyi forma alapján az emberek nagy része inkább Németország győzelmét várta. De Vicente del Bosque csapata éppen a legfontosabb pillanatban, az elődöntőben nyújtotta eddigi legjobb játékát a vb-n. Labdajáratása meggyőző volt, és így minimális lehetőséget engedett a veszélyes német ellentámadásoknak. Érdekes, hogy a gólt mégsem akcióból, hanem szögletből szerezték a spanyolok, de a két évvel ezelőtti Eb-döntővel azonos, 1–0-s végeredmény jogosságával Schweinsteigerék sem nagyon tudnak vitatkozni.

A spanyolok ezzel együtt összességében nem brillíroznak Dél-Afrikában, de jelesre vizsgáznak egy olyan kategóriában, amelyet általában a nagy bajnokokkal asszociálunk: formán kívül is tudnak nyerni. Tulajdonképpen a hollandokat sem láttuk még úgy villogni a tornán, ahogy tudjuk róluk, hogy képesek – annak ellenére sem, hogy egy-egy játékosuk, mint például Arjen Robben, de főleg Wesley Sneijder kiváló formában játszik.

Bár sosem könnyű egy ilyen gyorsan lezajló tornán az egyik meccsről a másikra következtetni, induljunk ki abból, hogy a hollandoknak legutóbb bizony meggyűlt a bajuk a sokkal esélytelenebbnek hitt uruguayiakkal. A dél-amerikaiak ráadásul úgy álltak ki, hogy egyik legjobb támadójuk nem játszhatott, míg a másik sérülten vállalta a játékot. Közben Spanyolország éppen a legnehezebb feladat alatt, Németország ellen összpontosított a legjobban, és viszonylag simán le is hozta a meccset. Így nem férhet kétség a spanyolok favorit státuszához, de közben ne feledjük, hogy a hollandok játékának is van még hova javulnia, és a magyar válogatott révén mi sajnos személyesen győződhettünk meg arról, hogy milyen lehengerlőek is tudnak lenni, ha jól kijön nekik a lépés. Egy biztos, a sok közepes meccs után most már unatkozni biztosan nem fogunk – jó szórakozást!

URUGUAY–NÉMETORSZÁG
Világbajnokság, bronzmérkőzés
Port Elizabeth; szombat, 20.30

Nyilván egyik csapat helyzete sem ideális az elvesztett elődöntő után, hiszen óriási csalódáson kell túltennie magát, arany helyett bronzért kell játszania. Ebből kiindulva két irányból is megközelíthetjük a találkozót. Az első változat szerint Uruguayt nem is érte olyan nagy csalódás, hiszen tőle már az is hatalmas szó volt, hogy eljutott a legjobb négy közé. Németországot viszont óriási csalódás érte, mert úgy kapott ki, hogy kiemelkedő formában érkezett az elődöntőbe, joggal remélve sokat a torna hajrájától.

Másfelől nézve viszont jobb helyzetben van a Nationalelf, és ennek megfelelően egyértelmű esélyesként is fog pályára lépni. A csapat ugyanis kiegészülhet a kiváló fiatal támadóval, Thomas Müllerrel, aki legutóbb eltiltás miatt hiányzott. A vb talán legnagyobb felfedezettje vélhetően nagyot fog lendíteni a németek játékán, égni fog benne a bizonyítási vágy, ráadásul egy meccsel kevesebb lesz a lábában, mint a többiekében. Közben a másik oldalon is visszatér egy klasszis támadó, aki legutóbb eltiltását töltötte. Mégis könnyen előfordulhat, hogy lesz hiány csatárposzton, mert hiába tér vissza Luís Suárez, közben kiderült, hogy Diego Forlán már legutóbb is sérülten vállalta a játékot (így is gólt lőtt), le is kellett cserélni.

A németek esetében ráadásul van is miből kiindulnunk, hiszen friss emlék még, hogy 2006-ban sikeresen vívták meg a Portugália elleni bronzmeccset. 3–1-re nyertek elsősorban két Schweinsteiger-gólnak köszönhetően, és nem lenne meglepő, ha az azóta még inkább vezérré váló középpályás ismét főszerepet játszana. Németország eddig csak egyszer végzett negyedik helyen vb-n, viszont háromszor volt harmadik. Ezzel szemben Uruguay kétszer volt negyedik, és talán nem túlzás azt állítani, hogy a mostani torna utolsó nagy meglepetése lenne, ha ezúttal megkaparintaná a harmadik helyet.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik