11-es párbaj

2010.03.02. 17:13
null
Deco és Kolo Touré harcol egymással (Fotó: Action Images)
Címkék
11-es párbajunkban két független szakértő latolgatja a hétvége három nagy meccsének esélyeit. Bízunk benne, hogy a lenti információk minden kedves olvasó számára hasznosnak bizonyulnak, és körültekintő döntéseket tudnak hozni a fogadásaiknál. Jó szórakozást kívánunk! (x)

CHELSEA (1.)–MAN. CITY (5.)

AZ NSO ELEMZÉSE
 

Mindkét csapat vereséggel melegített a szombati meccsre, no de micsoda különbség, hogy miközben a Chelsea idegenben szerzett gólja révén jó eséllyel pályázik a továbbjutásra az Inter elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben (1–2), addig a Stoke Citytől szerdán hosszabbításban kikapó (1–3) manchesteriek kiestek az FA-kupából.

 

Nemcsak a főpróbák lelki következményei, hanem a statisztikák is a City megpróbáltatásait vetítik előre. Nem elég, hogy a Chelsea 2008. november 30., azaz 24 bajnoki mérkőzés óta veretlen odahaza; nem elég, hogy a City a legutóbbi 30 idegenbeli bajnokijából mindössze négyet nyert meg – ott van még a félrebillenő egymás elleni mérleg is. 1995 márciusa óta a manchesteriek csupán minden tizedik meccset nyerik meg e párharcban, és mivel a legutóbbi sikerük nagyon közeli (december, 2–1), egy ideig nem sok jóra számíthatnak... Az elmúlt tizenöt év mérlege: 16 Chelsea-győzelem, 2 döntetlen, 2 City-győzelem.

 

Egyelőre úgy fest, a Chelsea Alexen és Ashley Cole-on kívül minden sérültje felépülésében reménykedhet, a Manchester City viszont kulcsembereket nélkülözhet. Továbbra is kérdéses, hogy a koraszülött kislányához Buenos Airesbe hazasiető Carlos Tévezhez visszaér-e időben, és ha igen, milyen állapotban lesz. Mindenesetre szükség lenne rá, mert a másik csatárcsillag, Emmanuel Adebayor piros lapot kapott a Stoke ellen, azaz minden bizonnyal a partvonalon kívülre kényszerül a Stamford Bridge-en.

Premier League., 28. forduló
London; szombat, 13.45

A SPORTINGBET.HU ELEMZÉSE

December 5-én, még Mark Hughes irányítása alatt egy végtelennek tűnő, hétmeccses döntetlen sorozatot szakított meg a Premier League-ben a Man City, amikor hazai pályán 2–1-re verte a Chelsea-t. Könnyen lehetett volna iksz akkor is: Adebayor öngóljával már vezettek is a vendégek, de előbb a vétkes javított, majd Tévez révén a vezetést is megszerezte a házigazda, hogy aztán Lampard tizenegyest rontson a 83. percben.

Lesz tehát miért törlesztenie a londoni csapatnak. Ráadásul, noha csak négy hellyel marad el tőlük a tabellán a feltörekvő, immár Roberto Mancini által irányított City, tudásban már nagyobb a különbség, amit jól alátámaszt a két klub eltérő szerda esti programja: amíg Carlo Ancelottiék Milánóban szenvedtek szűk vereséget, és szereztek a visszavágó szempontjából értékesnek tűnő találatot a BL-ben, addig a Man City 3–1-re kapott ki Stoke-ban, és esett ki az FA-kupából. Ráadásul legutóbb a bajnokságban is nagyon vérszegénynek tűnt a City (gólnélküli döntetlen otthon a Liverpool ellen, összesen egyetlen kapura tartó lövéssel...), míg a Chelsea egy újabb Drogba duplával nyert Wolverhamptonban.

Természetesen a szorzók is tükrözik mindezt: nagy meglepetésnek számítana már a döntetlen is. Kellenek a pontok a Citynek, hogy versenyben maradjanak az utolsó BL indulást érő helyezésért, de a másik oldalon a Chelsea is stabilizálná első helyét, ismét 4 pontra húzna el a Manchester Unitedtől. Ami egyáltalán nem számítana meglepetésnek, az Didier Drogba gólszerzése (22 fellépésen 19 gól a PL-ben), de manchesteri hibájának tükrében érdemes lehet a 10 találatnál járó Lampard gólszerzését is megjátszani.

SZAVAZÁS

Ön szerint mi lesz a Chelsea–Manchester City mérkőzés eredménye?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

11-ES PÁRBAJ: Bayern München–Hamburg

11-ES PÁRBAJ: Napoli–AS Roma

 

 

Legfrissebb hírek

A Nemzetközi Ökölvívó-szövetség is feloldja a fehérorosz sportolók korlátozását

Ökölvívás
4 perce

Női kosárlabda NB I: két légiós távozik az ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
11 perce

Vb 2026: veterán katari támadó lehet a vb-k történetének legidősebb mezőnyjátékosa

Foci vb 2026
31 perce

Dina Márton: Harmincévesen is folyamatosan fejlődök

Kerékpár
36 perce

NS-infó: ennyibe kerülhet a ZTE edzőjének a kivásárlása

Labdarúgó NB I
1 órája

Ismét Vladimír Weiss lesz a szlovák labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya

Minden más foci
1 órája

A férfi kézi BL elődöntőjében megismétlődik az elmúlt két finálé párosítása

Kézilabda
1 órája

Tekvandó Eb: Márton Viviana már érmes, Salim Sharif Gergely ötödik lett

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik